Zadyma pod kościołem w Poznaniu! Poszło o listę księży-pedofilów

Zadyma pod kościołem w Poznaniu! Poszło o listę księży-pedofilów

Kościół znalazł się w ostatnim czasie w prawdziwym ogniu krytyki. Ulicami wielu miast przeszły więc dziś marsze przeciwko pedofilii wewnątrz religijnej wspólnoty. W czasie pochodu w Poznaniu doszło do prawdziwej zadymy, którą uczestnicy uwiecznili na kontrowersyjnym filmiku.

Kościół zmaga się obecnie z dużą nagonką, którą sprowokowało przede wszystkim ujawnienie gigantycznej afery pedofilskiej obejmującej księży w Stanach Zjednoczonych. Bez wątpienia do obecnej sytuacji przyczyniła się także premiera filmu "Kler", ujawniającego w zamyśle twórców grzechy polskiego Kościoła.

Kościół w coraz trudniejszej sytuacji

Ulicami wielu dużych miast przeszły więc dziś marsze przeciw przypadkom molestowania seksualnego nieletnich wewnątrz wspólnoty. Uczestnicy pochodu skandowali przygotowane hasła oraz pokazywali przechodniom transparenty z ostrymi często hasłami. Poza tym przygotowano także kopie listy, na której wymieniono 40 nazwisk oskarżonych o pedofilię księży z opisami popełnionych przez nich przestępstw. Osoby zgromadzone na manifestacji przywieszali ją na drzwiach miejscowych kościołów. Jednym z uczestników marszu okazał się Adrian Zandberg, reprezentujący partię Razem. Wypowiedział się na temat wydarzenia w rozmowie z dziennikarzami TVN24. - Nie możemy się godzić się na to, że tajne kościelne rejestry zawierające informacje o pedofilach nie są ujawniane - powiedział stanowczo polityk, którego poparło wielu zebranych.

Co działo się podczas marszu przeciwko pedofilii w Kościele?

Manifestacja nie przeszła jednak bez ogromnych kontrowersji. Wywołało je szczególnie głośne zajście, do którego doszło pod jednym z kościołów. Za pośrednictwem Twittera poinformował o nim Piotr Żytnicki, dziennikarz poznańskiego wydania "Gazety Wyborczej".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Przepychanka przed kościołem w Poznaniu. Jeden z wiernych zerwał listę księży pedofilów zawieszoną przez uczestników marszu - napisał redaktor na portalu społecznościowym, publikując także film, na którym internauci mogą zobaczyć całe zajście. Do szarpaniny doszło, kiedy anonimowy mężczyzna zerwał z drzwi kościoła listę przywieszoną przez uczestników zgromadzenia. Kilka osób zaczęło się nagle przepychać i kłócić. Zapytany o motywy swoich działań przechodzień, który zdjął przyklejone kartki, wytłumaczył dziennikarzowi, iż osoby zebrane na marszu nie powinny angażować się w walkę z pedofilią w Kościele. Jego zdaniem jest to zadanie tych, którzy należą do wspólnoty, w tym jego samego.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Danuta Wałęsa bierze sprawy w swoje ręce! Dumnie wkracza do polityki
  2. Potężne siły z kraju i zagranicy chcą zniszczyć Mateusza Morawieckiego. Prawica ujawnia kulisy
  3. Miała grać w spocie wyborczym Jakiego. Przez dawną politykę dostała ataku serca
  4. Tusk nie wytrzymał. Bardzo ostre słowa podczas wizyty w Polsce
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News