Bez nazwy-1
Fot. Wikipedia.org
Patryk Korzec - 26 Grudnia 2018

Polacy miażdżąco o Kościele. Przełom, koniec pewnej epoki

Kościół w naszym kraju jeszcze do niedawna był wyjątkowo szanowaną instytucją, która cieszyła się ogromnym respektem i wpływem na Polaków. W ostatnim czasie jednak przez liczne kontrowersje i skandale pozycja księży znacznie podupadła, a teraz może dojść do radykalnego przełomu w polskiej rzeczywistości. 

Kościół przez wiele lat funkcjonowania w naszym kraju wyrobił sobie stabilną, niemal nienaruszalną pozycję, dzięki której miał ogromny wpływ na naszą rzeczywistość. Jeszcze do niedawna duchowni byli niezwykle wpływowymi postaciami, które już z samego założenia cieszyć się mogły nieograniczonym zaufaniem swoich wiernych, co bardzo często bezdusznie wykorzystywali. Na fali ostatnich skandali i licznych afer publikowanych w mediach, w które zamieszani byli duchowni, Kościół zmuszony jest walczyć obecnie w prawdziwym kryzysem. Coraz częściej piszą o nim dziennikarze z całego świata, komentują o również eksperci, tymczasem okazuje się, że sami Polacy zdecydowali się miażdżąco wypowiedzieć o duchownych. Może to być ostateczny koniec pewnej epoki.

Co Polacy myślą o kolędzie?

Wizyta duszpasterska, czyli popularna kolęda od dawna jest niezwykle kontrowersyjnym tematem wśród polskich wiernych. Nie chodzi oczywiście o samą wizytę księdza w naszym domu, a o wiążącą się z tym "kopertę", którą Kościół już na stałe wprowadził w schemat odwiedzin. Często oprócz bezpośredniego przekazywania gotówki kolęda wiąże się również z częstowaniem ciastem, kawą, a czasem nawet całym obiadem zarówno dla księdza, jak i towarzyszących mu ministrantów. Zwłaszcza w mniejszych miejscowościach przedstawiciele Kościoła przyjmowani są wyjątkowo gościnnie, jednak najnowsze badania wykazały, że już wkrótce nastąpić może koniec tej epoki.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Papież FranciszekKościół chyli się ku upadkowi? Papież nie radzi sobie z kryzysemCzytaj dalej

Kościół zagrożony, Polacy sprzeciwiają się odpłatnej wizycie duszpasterskiej

W sondażu przygotowanym przez SW Research dla serwisu Rp.pl, Polacy zmiażdżyli Kościół swoimi opiniami dotyczącymi kolędy. Okazuje się, że przeważająca większość badanych, bo aż 63,9% jest przekonana, że duchowni nie powinni przyjmować żadnych pieniędzy podczas wizyt w domach wiernych. W zdecydowanej mniejszości są osoby, które twierdzą, iż takie rozwiązanie jest uczciwe - zagłosowało tak jedynie 17,4% Polaków, 18,8% natomiast nie miało zdania w tej sprawie. Jak się okazuje, przeciwko pobieraniu pieniędzy głównie są kobiety - aż 70% oraz osoby powyżej 50 roku życia (66%).ZOBACZ TAKŻE:
  1. Miłośnicy zwierząt oburzeni! W wigilijnej szopce stanęły… WYPCHANE zwierzęta!
  2. Ksiądz Lemański MIAŻDŻY Rydzyka. Zbeształ go jak dzieciaka
  3. Beata Tyszkiewicz: Ile ma lat? Wiek gwiazdy robi wrażenie
  4. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
  5. Dorota Szelągowska: Wzrost gwiazdy był nieznany. Ujawniamy
PapieżFranciszek powalił tym wszystkich na kolana! Najpiękniejsze gesty papieżaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News