Dzieje się! Kościół występuje przeciwko PiS

Dzieje się! Kościół występuje przeciwko PiS Źródło: wikipedia

Kościół zdawał się sympatyzować w ogólnopolskich ideologicznych sporach z Prawem i Sprawiedliwością. Tendencja ta zdaje się jednak ulegać nagłej zmianie. Jeden z najbardziej znanych wśród wiernych duchownych wypowiedział się właśnie niezwykle krytycznie na temat przedwyborczych poczynań Jarosława Kaczyńskiego oraz jego współpracowników.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości często oraz chętnie powołują się na idee wywodzące się z nauki katolickiej, wprowadzając w Polsce kolejne ustawowe zmiany. Przedstawiciele Kościoła najczęściej chwalili więc konserwatywnych działaczy, czym bez wątpienia przekonali do ugrupowania wielu niezdecydowanych wyborców, którym blisko było do życia według chrześcijańskich zasad.

Kościół coraz bardziej oddala się od Prawa i Sprawiedliwości?

Co ciekawe, pozytywne podejście duchownych do działań partii Jarosława Kaczyńskiego zdaje się powoli sięgać kresu. Biskup Tadeusz Pieronek zdecydował się w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" stanowczo skrytykować nowy spot Prawa i Sprawiedliwości. Politycy pokazują w nim brutalne sceny, które mają rzekomo zacząć dziać się na polskich ulicach po ewentualnej wygranej Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych 2018. Sprawcami chaosu zapowiadanego przez Zjednoczoną Prawicę są w klipie uchodźcy oraz imigranci.

Wydźwięk nagrania ewidentnie nie spodobał się Pieronkowi, który nie szczędził jego twórcom gorzkich słów. Były sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski uderzył w jeden z najczulszych punktów konserwatywnych polityków, dlatego też o jego opinii mówi dziś cała Polska.

Biskup Pieronek gorzko o spocie wyborczym PiS

- Nie życzę żadnemu z członków partii rządzącej, żeby stał się uchodźcą i był tak traktowany w potrzebie, jak oni traktują uchodźców. Wychodzi brak sumienia i brak miłości do bliźniego. To zachowanie wbrew chrześcijaństwu i wbrew człowieczeństwu - stwierdził stanowczo znany i szanowany wśród krajowych wiernych duchowny. - Uchodźcy nie są zagrożeniem na taką skalę, żeby każdy z Polaków musiał się obawiać. (...) Polska powinna przyjmować uchodźców. To wynika choćby z zasady solidarności. Jeżeli my chcemy być szanowani i wspomagani, to pomagajmy i wspierajmy też innych - dodał otwarcie biskup Tadeusz Pieronek. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Słowa wpływowego duchownego nie zostały oczywiście poparte przez wszystkich najważniejszych przedstawicieli polskiego Kościoła. Duża część z nich powstrzymała się po prostu od jakiegokolwiek komentarza. Jak jednak twierdzą internauci, coraz bardziej stanowcze sprzeciwy z wnętrza religijnej wspólnoty, skierowane wobec narracji przyjmowanej przez Prawo i Sprawiedliwość, mogą realnie zaważyć na poprawności przyszłych relacji na linii Kościół - Zjednoczona Prawica.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wojciech Cejrowski ma dość! Bezlitośnie uderza w PiS przed wyborami
  2. Jak ubrać się do kościoła w niedziele? Wyglądaj skromnie i stylowo
  3. Brudziński widział w nim autorytet. Dzisiaj nienawidzą się jak wrogowie
  4. Jego historią żył każdy, jednak nikt go nie chciał. Jego cierpienie się w końcu skończyło
  5. Chcą zabić posła PiS! Służby wkroczyły do akcji, jest gorąco

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News