Kościół wysyłał pedofilów do pracy z dziećmi. Tak wynika z raportu, który przekazały media, dotyczącego właśnie pedofilii wśród księży. Te dane są absolutnie przerażające.

Raport na temat pedofilii w Kościele dotyczy Pensylwanii. O przerażających doniesieniach poinformował portal CBC News.

Kościół wysyłał pedofilów do pracy z dziećmi

Księża wysyłani byli do ośrodka rehabilitacyjnego Southdown niedaleko Toronto, który zajmuje się duchownymi z zaburzeniami psychicznymi i seksualnymi – w tym z pedofilią. Jak wynika z opublikowanego raportu na temat pedofilii w Kościele w Pensylwanii, niektórzy księża leczący się w ośrodku „nigdy nie powinni przebywać w pobliżu dzieci”. Jak jednak podaje CBC, ci duchowni nadal pełnią funkcje kapłańskie oraz mają kontakt z najmłodszymi.

W raporcie opisano m.in. przypadek duchownego, który został przyjęty do ośrodka w 1984 roku, po tym, jak przyznał się do molestowania 14-latka. Po ośmiu miesiącach leczenia specjaliści stwierdzili, że nie może on pracować z dziećmi. Mimo zakazu duchowny został przydzielony do parafii, która obejmowała szkołę podstawową. Był również zachęcany do nauki młodzieży. W latach 1986-88 oskarżano go o wielokrotne molestowanie 12-latka. Duchowny nigdy nie stanął przed sądem, dzięki kościelnym prawnikom.

Innym opisanym w raporcie przypadkiem był ksiądz, który w 1986 roku odbył półroczną terapię w Southdown, po tym, jak przyznał się do współżycia z kilkoma uczniami w katolickiej szkole średniej w Baden w Pensylwanii, w której pełnił funkcję dyrektora. Po leczeniu duchowny otrzymał stanowisko konsultanta ds. edukacji przy diecezji Pittsburgh oraz kapelana szpitalnego. Nie stanął przed sądem ze względu na przedawnienie sprawy.

Zobacz także:

  1. Zaczął się koszmar Polaków zamkniętych na lotnisku. Nie ma jedzenia dla dzieci
  2. Nadchodzi rewolucja! Ogromne zniżki dla polskich rodzin
  3. Zwyrodnialcy! Zamknęli dziecko w pralce, kary żąda cała Polska

Pogięło ich! Polscy duchowni osiągnęli szczyt szaleństwa


9 cudów, których nauka nie może wyjaśnić [ZDJĘCIA]