Nie od dziś wiadomo o nieprzychylności części hierarchów kościelnych wobec Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem jednak doszło do prawdziwej wojny między księżmi a wolontariuszami. Do walki z kwestą wysłano ministrantów. Zbierający pieniądze na rzecz pacjentów szpitali musieli zmierzyć się nieprzychylnością instytucji, która sama prowadzi podobną działalność.

Dziś od rana trwa 26. finał WOŚP, na ulice polskich i zagranicznych miast tłumnie wyszli wolontariusze prowadzący zbiórkę dla najbardziej potrzebujących, głównie dzieci. Fundacja Jerzego Owsiaka nie cieszy się jednak popularnością w pewnych kręgach, czego wyrazem była dzisiejsza sytuacja z Tychów.

ZOBACZ TAKŻE: Owsiak NIE POPIERA opozycji! Wyjaśnia dlaczego

Jednemu z miejscowych księży nie spodobała się kwesta pod jego kościołem. Do dosłownego rozpędzenia wolontariuszy postanowił wykorzystać starszych ministrantów.

ZOBACZ TAKŻE: Ciarki wstydu. Cała Europa zażenowana wpisem Szydło o WOŚP

– Księdzu bardzo nie podobało się to, że wolontariusze znajdowali się w pobliżu kościoła. Nie byli na jego terenie, stali za ogrodzeniem. Ksiądz wysłał starszych ministrantów, żeby odstraszyć wolontariuszy – powiedział Gazecie.pl Mariusz Gabrek, szef tyskiego sztabu WOŚP.

Kościół na wojnie z WOŚP

Niestety dla anonimowego duchownego Kościół przegrał tę bitwę z Wielką Orkiestrą. Zastępy ministrantów nie miały szans na przegonienie kwestujących. Mieli oni wszystkie niezbędne pozwolenia i prowadzili swojej działalności na terenie świątyni.

ZOBACZ TAKŻE: Kościół podał nową LISTĘ GRZECHÓW. Polacy nie mogą w to uwierzyć

Rzeczniczka policji w Tychach potwierdza, że funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o nieporozumieniu, lecz udało się je prędko rozwiązać. Parafia, która siłą próbowała usunąć wolontariuszy, nie odbiera telefonów.

Ministranci nic nie mogli zrobić, bo wolontariusze mieli wszelkie zgody. Powiedzieli wolontariuszom, że ksiądz wezwał policję. Wolontariusze czekali przez jakiś czas, ale po mszy ludzie się rozeszli, więc zmienili miejsce kwestowania – dodaje Grabek.

ZOBACZ TAKŻE: Jest pierwsza afera! Owsiak w furii, ogień na WOŚP

źródło: gazeta.pl

Za ile Karolak sprzedał gitarę? Nie zgadniesz! 13 najdziwaczniejszych aukcji WOŚP

Gdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu Franciszku

...

Zobacz również