Kościół katolicki spalił książki o Harrym Potterze
fot. facebook.com/Fundacja SMS Z NIEBA
Karol Zaborowski - 1 Kwietnia 2019

Światowe media huczą o polskich księżach palących książki. "To nie żart na prima aprilis"

Kościół katolicki już nie raz zaskakiwał cały świat. Jednak tym razem sprawa dotyczy aktu, który został przeprowadzony przez polskich duchownych. Media na całym świecie rozpisują się dokonaniach rodzimych księży.

Kościół katolicki często przestrzega swoich wiernych na temat rzeczy, które mogą prowadzić ich do grzechu, a także zaszkodzić ich wierze. Wiele współczesnych postaw społecznych, a także filmów czy nawet książek ma wpływać niekorzystnie na więź człowieka z Bogiem. Teraz działaniami polskich księży zainteresowały się media na całym świecie, a osoby opisujące wydarzenie, nie mogą uwierzyć, że to nie jest żart.

Kościół katolicki pali książki przed świątynią

Można by pomyśleć, że czasu polowań na czarownice i palenia szatańskich pism mamy już za sobą, ale nic bardziej mylnego. Oczywiście nikt już nie pali żywcem kobiet posądzonych o czary czy konszachty z diabłem, ale Kościół nadal doszukuje się szatańskich sideł, a także przejawów czarnej magii w rzeczach, które mają raczej z tym mało wspólnego.

szpitalPielęgniarka opowiedziała o swojej pracy. "To, co zobaczyłam w kroczu, było niewyobrażalne"Czytaj dalej

Na myśl od razu przychodzi popularne niegdyś jako internetowy mem kazanie księdza Natanka, który wskazywał, że zachowania niektórych dzieci mogą świadczyć, że coś się z nimi dzieje. Okazuje się bowiem, że diabeł i czarna magia może czyhać w nawet niepozornych przedmiotach, takich jak parasolka z wizerunkiem Hello Kity.

Innymi niebezpiecznymi przedmiotami są, chociażby książki o Harrym Potterze oraz saga "Zmierzch", a także afrykańskie maski, które wiele osób ma w swoich domach. Właśnie takie przedmioty były palone przed jednym z gdańskich kościołów, a materiały poddane oczyszczeniu przez ogień zostały dostarczone przez samych wiernych.

Takie wydarzenia nie mogły pozostać niezauważone przez polskie media, zwłaszcza że zostały opublikowane w Internecie. Jednak raczej nikt nie przypuszczał, że będzie o nich głośno również poza granicami naszego kraju. Czechy, Niemcy, Irlandia, USA, a nawet Malezja, to tylko niektóre z państw, w których informowano o wydarzeniach z Polski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

top modelZwycięzcy Top Model to ukrywali. Szokująca prawda wyszła na jawCzytaj dalej

- Niestety to nie prima aprilis. Kapłani publicznie spalili książki Harry'ego Pottera, powieści z serii "Zmierzch", ale także akcesoria Hello Kitty i afrykańskie maski. Powód: rozprzestrzeniają czarną magię - pisze Thomas Dudek, korespondent z Europy Wschodniej piszący dla niemieckich mediów.

Co ciekawe sami księża, którzy przeprowadzili ten obrządek, nie widzą w tym nic dziwnego, bo przecież wypełniali słowa zawarte w Piśmie Świętym. Dodatkowo ks. Jan Kucharski stwierdził, że tylko osoby posiadające "bożego ducha" rozumieją cel, który im przyświecał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak DZIŚ wygląda Bogumiła Wander? Operacje plastyczne zniszczyły jej twarz [ZDJĘCIA]
  2. Gdzie mieszka Edyta Wojtczak? Warunki mieszkaniowe legendy TVP was ZSZOKUJĄ!
  3. Ile zarabia kasjer w Rossmanie? Czy w sieci drogerii łatwo awansować?
  4. "Walduś z Kiepskich" stoczył batalię w sądzie. Wyrok jest bezlitosny
  5. Anita Lipnicka w żałobie. Ogromna tragedia, nie żyje Krzysztof
  6. Pielęgniarka opowiedziała o swojej pracy. "To, co zobaczyłam w kroczu, było niewyobrażalne"

leszek millerLeszek Miller przeszedł przez piekło. Wstrząsające faktyCzytaj dalej

źródło: Na Temat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News