Franciszkanie kpią z ofiar księży pedofilów. Obrzydliwe zdjęcie wrzucili do internetu

Franciszkanie kpią z ofiar księży pedofilów. Obrzydliwe zdjęcie wrzucili do internetu Źródło: fot. pixabay.com/kisistvan77

Kościół wciąż stara się walczyć z krytyką, jaka się pojawiła po premierze filmu Tomasza Sekielskiego. Jednak niektóre formy obrony według internautów są zwyczajnie obrzydliwe.

Kościół wciąż nie otrząsnął się po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu", który podejmuje temat pedofilii wśród księży. Dokument wywołał oburzenie u milionów osób, które dzięki niemu mogły poznać świadectwo ofiar. Wielu księży wypowiedziało się krytycznie pod adresem ukazanych w filmie duchownych, jak i wszystkich, którzy dopuszczają się tak obrzydliwych zbrodni. Inni zaczęli bronić polskiego Kościoła, a niektóre z form jeszcze bardziej oburzyły internautów.

Kościół sam działa na swoją niekorzyść

Po premierze filmu Tomasza Sekielskiego byliśmy świadkami wielu bulwersujących wypowiedzi, jednak chyba nic innego nie rozwścieczyło tak internautów, jak wpis zamieszczony na facebookowym profilu Wydawnictwa Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa.

Wpis przedstawia pierwszokomunijne zdjęcie dziewczynki przypominające to z początku filmu Sekielskiego. Tuż obok wizerunku dziecka widzimy napis "Dlaczego nikt mnie nie molestował?". Administrator strony zaznacza w opisie, że nie ma na celu obrażania ofiar pedofilii, a jedynie zwrócenie uwagi, że nie każdy ksiądz jest przestępcą. Jednak jego wpis odniósł dokładnie odwrotny skutek.

Pod zdjęciem pojawiła się cała masa komentarzy oburzonych internautów, którzy wprost piszą, że zamieszczony wpis jest obrzydliwy i w ten sposób franciszkanie kpią z ofiar. Zwracają również uwagę na fakt, że dokument Sekielskiego przede wszystkim wzbudził tak duże emocje, ponieważ ukazani w nim duchowni nie ponieśli praktycznie żadnej kary za swoje czyny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - To jest, po prostu obrzydliwe....zdjęcie małej dziewczynki, pod którym widnieje napis ,,dlaczego mnie nikt nie molestował?” Takie coś nie powinno mieć miejsca, jest to po prostu, obleśne i jest to jawne wyśmiewanie się z ofiar, które przeżyły i nadal przeżywają piekło w swoim życiu. Jawny przejaw braku empatii. Wydawnictwo, które strikte zajmuje się promowaniem wiary, a robicie propagandę jak naziści i faszyści. Jesteście obrzydliwi. A człowieka, który dał tęcze do aureoli Maryi, chce się wtrącić do więzienia... - pisze jedna z internautek.

Oczywiście nie da się zaprzeczyć, że w Kościele znajdują się księża, którzy wspaniale podchodzą do swojej posługi. Jednak ludzie oburzeni są w głównej mierze nie faktem istnienia problemu pedofilii, a tym, że wśród duchowieństwa ukrywa się tego typu przestępstwa i je tuszuje. Co więcej, poprzez tego typu wpisy i podobne mu wypowiedzi Kościół sam pod sobą kopie dołek, w który zaraz wpadnie.

Kościół fot. facebook.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską, co się stało?
  2. Jan Englert ma poważne problemy ze ZDROWIEM?! Beata Ścibakówna walczy o męża
  3. Polsat przekazał właśnie wiadomość o tragedii Polaków za granicą. Nie żyją, helikopter, lekarze i policja w akcji
  4. Powierzyła dziecko ukochanemu. Maleństwo umierało w cierpieniu
  5. Rakotwórczy składnik w popularnym produkcie. Zagraniczny koncern wypłaci 2 miliardy dolarów odszkodowania
  6. Roksana Węgiel wypina pośladki w podartych spodniach. Kolejne zdjęcie 14-latki wywołało burzę w sieci

 

źródło: Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News