Napastnicy wtargnęli do kościoła i zaczęli strzelać. Sześć osób nie żyje, burkińska tragedia!

Napastnicy wtargnęli do kościoła i zaczęli strzelać. Sześć osób nie żyje, burkińska tragedia! Źródło: pikio.pl

Kościół katolicki jest w szoku, przez tragiczne wydarzenia, na temat których właśnie w mediach pojawiły się informacje. W jednym z najbardziej niebezpiecznych krajów doszło do rozstrzelania katolików w trakcie obrządku mszy świętej. To gigantyczna tragedia, którą opłakuje cały świat.

Kościół w Burkina Faso pogrążony w żałobie. W jednym z najbiedniejszych krajów Afryki rozegrał się prawdziwy dramat, który zakończył życie sześciu katolików uczestniczących we mszy świętej w jednym z kościołów znajdujących się w kraju. Terroryści, uzbrojeni w broń maszynową zabili sześciu katolików.

Kościół zaatakowany przez terrorystów. Wstrząsające informacje z Burkina Faso

Według świadków zdarzenia, jak też burkińskich mediów, do zdarzenia doszło około 9., kiedy to katoliccy mieszkańcy Dablo zgromadzili się na nabożeństwie w miejscowej świątyni. Wtem, w trakcie trwania obrządku doszło do strzelaniny, za którą odpowiada grupka dwudziestu, bądź trzydziestu mężczyzn uzbrojonych w broń maszynową.

Sześć osób zostało zabitych w ataku na kościół katolicki w środkowo-północnej części Burkina Faso. Wśród ofiar strzelaniny jest ksiądz. - podała agencja AFP.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Burkińskie media w szoku. Największa tragedia od lat

O ile w rejonie Afryki, w którym znajduje się Burkina Faso, regularnie dochodzi do aktów przemocy, to tak nagłego ataku terrorystycznego w kraju, w którym istnieje dosyć liczna wiernych katolików. Uczestnicy mszy świętej sami nie byli w stanie uwierzyć w to, że ich życie zostanie zakończone w trakcie trwającego nabożeństwa.

Według ustaleń mediów grupka terrorystów, która przekroczyła progi świątyni, poinformowała przebywających tam o swoim celu. Kiedy ludzie wpadli w panikę i zaczęli uciekać z miejsca modlitwy wtedy właśnie padły pierwsze strzały. Największym echem rozbrzmiewa oczywiście zabójstwo księdza, który prowadził nabożeństwo.

- Zaczęli strzelać, gdy wierni próbowali uciekać - powiedział burmistrz Dablo, Ousmane Zongo.

Nie wiadomo jeszcze, która organizacja terrorystyczna stała za rozstrzelaniem katolików w miejscowości. Jak na razie, służby kraju są postawione w stanie gotowości i szukają mężczyzn, którzy dopuścili się makabry.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Szokujący sekret Violetty Villas. Gdy nikt nie patrzył klęczała na GWOŹDZIACH. To, co jeszcze robiła zjeży wam włosy na głowie
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Napastnicy wtargnęli do kościoła i zaczęli strzelać. Sześć osób nie żyje, burkińska tragedia!
  4. Nauczyciele bili Wojciechowską do krwi. Pokazała jakie ma wykształcenie, dokumenty zwalają z nóg
  5. Z ostatniej chwili: Samolot pasażerski podchodził do lądowania. Nagle okazało się, że nie działają koła
  6. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News