Kościół będzie zwolniony z podatku audiowizualnego

Kościół będzie zwolniony z podatku audiowizualnego

Po tym gdy okazało się, że Kościół katolicki będzie największym podatnikiem jeśli chodzi o podatek audiowizualny, obóz władzy zamierza zwolnić go z obowiązkowych opłat.

Gdy na światło dzienne wyszedł projektu ustawy o podatku audiowizualnym mówiący o tym, że opłata w wysokości kilkunastu złotych będzie naliczana od każdego licznika prądu, a nie od posiadanego odbiornika TV-Radio, okazało się, że Kościół katolicki będzie zmuszony wyłożyć na media narodowe najwięcej spośród instytucji działających w Polsce.

Przy założeniu, że opłata wyniosłaby proponowane 15 złotych, Kościół katolicki rocznie musiałby zapłacić ponad 4 miliony złotych podatku audiowizualnego.

Jak się okazuje, obóz władzy Prawa i Sprawiedliwości zamierza zwolnić Kościół z podatku. Plany rządu PiS zdradził w rozmowie z jednym z dzienników, Czesław Ryszka, zastępca przewodniczącego senackiej komisji Kultury i Środków Przekazu.

Senator PiS oświadczył, że świątynie będą zwolnione z podatku audiowizualnego. Ponadto stwierdził, że osobiście uważa, iż zwykli księża powinni płacić składki na media narodowe tak jak wszyscy.

 - Osobiście uważam, że księża powinni płacić opłatę audiowizualną, skoro wszyscy płacą, dlaczego nie mieliby płacić księża za telewizor na plebanii - powiedział Ryszka w rozmowie z portalem fakt24.pl

Nawet jeśli plebanie będą musiały płacić podatek audiowizualny, to Kościół katolicki oszczędzi za sprawą zwolnienia z opłat świątyń, blisko 2 miliony złotych rocznie.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: fakt24.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News