Nowacka grzmi po konferencji biskupów. "Arogancja, manipulacja i fałsz"

Nowacka grzmi po konferencji biskupów. "Arogancja, manipulacja i fałsz" Źródło: YouTube/Tomasz Lis.

Kościół znalazł się w niemałym kryzysie z powodu nagłośnienia wielu przypadków pedofilii wśród księży. O kontrowersyjnej sprawie dyskutowali duchowni zgromadzeni na konferencji członków KEP. Ich postawę stanowczo skrytykowała Barbara Nowacka.

Kościół musi obecnie walczyć z gigantycznymi problemami wizerunkowymi. W ostatnim czasie w mediach głośno zrobiło się bowiem o wielu przypadkach molestowania seksualnego nieletnich przez księży. O tym, jak odnieść się do kontrowersji oraz oskarżeń, dyskutowali więc kapłani obecni na konferencji członków KEP.

Kościół odpowiada na zarzuty dotyczące pedofilii wśród księży

Największe emocje wzbudziła bez wątpienia postawa abp Marka Jędraszewskiego. Duchowny wielokrotnie podkreślał bowiem, że jeśli winni żałują za grzechy, to zasługują na wybaczenie zgodnie z chrześcijańskimi ideałami.

- Mówienie o pedofili stygmatyzuje Kościół - stwierdził także kościelny hierarcha, podkreślając, iż problem wykorzystywania seksualnego nieletnich istnieje także w innych grupach oraz wspólnotach.

- To naziści, a po nich komuniści nie okazywali litości - dodał Jędraszewski, wskazując na potrzebę przebaczenia księżom, którzy dopuścili się czynów o znamionach pedofilii.

Barbara Nowacka ostro skrytykowała polskich hierarchów kościelnych

Słowa arcybiskupa oraz innych duchownych wypowiedziane w czasie konferencji stanowczo skrytykowała Barbara Nowacka. Polityk w krótkim wpisie na Twitterze nie ukrywała ogromnego rozgoryczenia i złości. Podkreśliła także ważny dla siebie postulat, nakreślając jego wagę.

- Słucham konferencji biskupów dotyczącą pedofilii. Arogancja, manipulacje i fałszywe nuty niektórych wzmacniają postulat rozdziału Kościoła od państwa - napisała wyraźnie wyprowadzona z równowagi Barbara Nowacka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wpis polityk na Twitterze zdobył już ponad 600 polubień. Wielu internautów zgadzało się z działaczką, nie szczędząc kościelnym hierarchom oraz przyjętej przez nich retoryce gigantycznej krytyki. W sekcji komentarzy nie zabrakło oczywiście także gorzkich słów pod adresem Nowackiej, jednak znajdowały się w znacznej mniejszości.

- Liczę na Panią, na porządek z władzami Kościoła, z rozdziałem od państwa, z dotacjami, z Rydzykiem, z ich opodatkowaniem itd. Nie może działać państwo w państwie - napisał jeden z sympatyków Barbary Nowackiej.

- Przerażające jest to, co się dzieje, księża powinni (z założenia) być wzorcami moralnymi, a nie dość, że gwałcą dzieci, to jeszcze kłamią - te ich statystyki są oburzające! - dodała kolejna internautka.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Jolanta Kwaśniewska na nieznanym zdjęciu z młodości. Jest nie do poznania
  2. Żona Wiśniewskiego właśnie zadziwiła wszystkich. "Zrobi wszystko, żeby odzyskać Michała"
  3. Najbardziej dramatyczna sprawa w karierze Elżbiety Jaworowicz. Miała łzy w oczach
  4. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  5. Michał Szpak ma dziewczynę? Gwiazdor pokazał się z piękną blondynką. Razem wyglądają BAJECZNIE!

Źródło: naTemat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News