Miał być plac zabaw, będzie kościół. Piąty na przestrzeni 3 km

Miał być plac zabaw, będzie kościół. Piąty na przestrzeni 3 km Źródło: Pixabay/cooltig

Kościół powstanie zamiast placu zabaw. Nie byłoby może w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, iż będzie to piąta świątynia w promieniu 3 kilometrów. Chociaż dzieci powinny mieć zorganizowane miejsce do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, to jednak zadecydowano o zaniechaniu tego projektu.

Kościół powstanie w Szczecinie, jednak część mieszkańców tego miasta zdecydowała się złożyć przeciwko tej inwestycji pisemną petycję do prezydenta miasta. Lokalna społeczność nie chce, aby powstała kolejna świątynia, ponieważ w promieniu 3 kilometrów są już 4 inne kościoły. Większość osób woli, aby wybudować w tym miejscu plac zabaw, tym bardziej, że właśnie takie były pierwotne plany. 

Kolejny kościół przyczyną konfliktów

Gdy mieszkańcy dowiedzieli się, że radni z Komisji Budownictwa i Mieszkalnictwa wydali pozytywną opinię co do wybudowania kolejnego kościoła przy szczecińskim osiedlu "Nad Rudziaką", postanowili zareagować. Według lokalnej społeczności skate park, który miał powstać w tym miejscu, przydałby się zdecydowanie bardziej, a dzieci miałyby miejsce do wspólnego spędzania czasu. 

Kontrowersyjna cena dzierżawy gruntu

Szczecińska kuria zapewnia, że budowa kolejnego kościoła w tej okolicy jest konieczna, ponieważ niedawno powstała nowa parafia. Oliwy do ognia w tej kontrowersyjnej sprawie dolewa kwota, za którą ma być wydzierżawiona działka pod budowę kościoła. Cena za dzierżawę gruntu ma wynosić tylko 0,3% ceny rynkowej netto.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Chciałbym poznać przede wszystkim wartość rynkową tej działki i nie przekonuje mnie tłumaczenie, że w planie zagospodarowania zapisano cele sakralne, więc działka nie podlega wycenie rynkowej. Plan można zmienić, a wartość działki idzie zapewne w miliony złotych. Kolejne miliony, które mamy przekazać dla kościoła - skomentował sprawę radny Przemysław Słowik. 

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiani piosenkarze skazani za zbiorowy gwałt. Wszystko nagrali i upublicznili
2. Krzysztof Jackowski miał wizję dot. Bożego Narodzenia. Polacy nie będą zadowoleni, zapowiada "nieciekawy", mroczny czas

Prezydent miasta otrzymał petycję, w której okoliczni mieszkańcy zgłosili swój sprzeciw w sprawie budowy kolejnego kościoła. Powstała również druga petycja, podpisana przez zwolenników inwestycji, która również trafiła na biurko prezydenta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anita szykowała się do ślubu, ale wtedy pojawiła się porażająca diagnoza. Najgorsze były słowa lekarza, złamały jej serce
  2. Szykują się ważne zmiany, będzie limit na płacenie gotówką. Ustalono kwotę, której nie będzie można przekroczyć
  3. Córka wyjawiła ojcu największy sekret. W zemście strasznie ją zgwałcił
  4. Mało kto wiedział, że Jan Paweł II zawitał w nocnym klubie. Historia powala  
  5. Nowy podatek BATEM dla zaradnych. Ucierpią ci, którzy ciężko pracują

źródło: Gazeta

Następny artykuł