Kościół w Polsce wprowadza diametralne zmiany. Wszystko przez koronawirusa

Kościół w Polsce wprowadza diametralne zmiany. Wszystko przez koronawirusa Źródło: Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska

Kościół zdecydował się wprowadzić ogromne zmiany. To dla wiernych całkowicie nowa sytuacja, jednak muszą być świadomi, że tak naprawdę wszystko, co się dzieje, dzieje się dla ich dobra. Duchowni musieli podjąć taką decyzję przez szalejącego koronawirusa.

Kościół w trosce o wiernych wprowadził bardzo ważne zmiany. O wszystkim poinformował w oficjalnym komunikacie arcybiskup Stanisław Gądecki.

Kościół przedstawił swoje ostateczne stanowisko w sprawie

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki, wydał oficjalne oświadczenie w związku z możliwością pojawienia się koronawirusa na terenie Polski. Księża są świadomi tego, że spore skupiska ludzi tylko ułatwiają wzajemne zarażanie się - wirus roznosi się błyskawicznie drogą kropelkową.

- W ewentualnych ogniskach tego zjawiska należy - w kościołach i pomieszczeniach parafialnych - przez czas jego trwania starać się o pomniejszenie ryzyka zachorowań poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na zachowywanie podstawowych zasad higieny - apeluje arcybiskup. Mało tego: księża, których parafie mogą być zagrożone pojawieniem się koronawirusa, mogą z czystym sercem dać przyzwolenie wiernym, aby ci przyjmowali komunię na rękę lub tzw. komunię świętą duchową. Arcybiskup poinformował także, jak korzystać z kropielnic.

Podczas mszy świętych księża będą przekazywać ważne informacje

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Komunia duchowa to komunia bez "namacalnego" przyjmowania ciała Chrystusa: "Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie". Arcybiskup Gądecki poinformował każdy, że każdy, kto obawia się zarażenia, może nie korzystać w tym okresie z kropielnicy. Arcybiskup Wojciech Polak w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem stwierdził, że w zupełności wystarczy przyklęknąć przed ołtarzem. Podczas mszy świętych w ciągu najbliższych dni zostanie odczytana też informacja Ministra Zdrowia, Łukasza Szumowskiego, dotycząca koronawirusa. Wierni dowiedzą się, jak zachować higienę i zmniejszyć ryzyko zarażenia, a także jakie objawy powinny ich zaniepokoić.

Dzisiaj grzeje: 1. Wzruszający apel ws. pogrzebu Pawła Królikowskiego. Przekazała go serialowa Lucy z "Rancza"
2. Co myśli mężczyzna-ginekolog podczas badania pacjentki? Szczere wyznania lekarzy

Polska bierze przykład z parafii w europejskim ognisku zakażenia - tych znajdujących się w północnych Włoszech. Tam księża również przyzwolili na komunię świętą duchową lub na rękę, lecz niektórzy z nich zakazali korzystać z kropielnic, w kilku świątyniach usunięto z nich nawet wodę i odpowiednio zdezynfekowano. Na uroczystość powinni przychodzić w maseczkach, a znak pokoju lepiej, aby przekazywali bez oficjalnego uściskania dłoni - wystarczy skinięcie głową.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski twierdzi, że przewidział pojawienie się koronawirusa. Jasnowidz zabrał głos w sprawie epidemii
  2. Wspaniałe wyniki Kamila Stocha w Lahti. Polak faworytem konkursu
  3. Paweł Królikowski zdążył w ostatniej chwili. Wszystko wydarzyło się niedługo przed śmiercią
  4. Niespodziewany widok na grobie Danuty Szaflarskiej. Zdjęcia mówią same za siebie
  5. Do końca trzymali kciuki, ale diagnoza okazała się fatalna. Napłynęły smutne wiadomości ze wschodniej Polski, nie żyje Hubert
  6. Przed snem włóż czosnek pod poduszkę. Efekty powalają

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News