Głódź i Hoser stracą tytuły honorowych obywateli? Jest wniosek o ich natychmiastowe odebranie

Głódź i Hoser stracą tytuły honorowych obywateli? Jest wniosek o ich natychmiastowe odebranie Źródło: Wikipedia/Piotr Drabik

Kościół katolicki nadal boryka się z problemami związanymi z aferami pedofilskimi. Ostatnio pojawił się wniosek o natychmiastowe odebranie tytułów honorowych obywateli arcybiskupom Głódziowi i Hoserowi.

Kościół katolicki w naszym kraju w obliczu nagłośnienia afer pedofilskich coraz bardziej traci autorytet. Z tego powodu arcybiskupi Głódź i Hoser mogą zostać pozbawieni swoich tytułów. Zgłoszony został bowiem wniosek żądający natychmiastowego odebrania hierarchom honorowego obywatelstwa. 

Kościół katolicki w obliczu ogromnego kryzysu 

Kościół katolicki znajduje się obecnie w bardzo trudnym momencie związanym z ogromnym kryzysem dotyczącym afer pedofilskich. Również w naszym kraju można mówić o wielkich problemach tej organizacji i narastającym braku zaufania wiernych. 

Radna Agata Diduszko-Zyglewska postanowiła w zdecydowany sposób zareagować po premierze filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", w którym to pokazane było, jak hierarchowie tuszują zbrodnie pedofilskie. Być może arcybiskupi na mocy stosownego wniosku stracą tytuł Honorowego Obywatela Warszawy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Tuszowanie zbrodni dalekie od honoru

Agata Diduszko-Zyglewska złożyła wniosek do Rady Warszawy już pół roku temu. Teraz domaga się tego, żeby został on rozpatrzony w trybie natychmiastowym. Radna nie wyobraża sobie, żeby takie honory przysługiwały postaciom, które miały swój udział w tuszowaniu pedofilii. 

- Obecność tych kościelnych dostojników w gronie uhonorowanych to coraz jaskrawsze nieporozumienie i, eufemistycznie rzecz ujmując, gruba niezręczność wobec innych honorowych obywateli i obywatelek stolicy - napisała w swoich mediach społecznościowych Diduszko-Zyglewska.

Henrykowi Hoserowi zarzuca się między innymi ignorowanie doniesień dotyczących pedofilii w Kościele, a w szczególności zbrodni, których dopuścił się ksiądz Grzegorz K. Sławoj Leszek Głódź miał natomiast nie reagować na informacje na temat molestowania dzieci przez księży. 

Dzisiaj grzeje: 1. Położyła niemowlaka do łóżeczka. Gdy chwilę później spojrzała na monitoring, stanęło jej serce. Ktoś leżał obok jej dziecka
2. Poniedziałek w Polsce rozpoczął się strasznie. Tragiczna informacja z polskiej miejscowości, odłamki porozrzucało na ogromną odległość

Jeżeli Kościół katolicki chce odzyskać swój autorytet i przejść prawdziwą reformę, powinien rozpocząć właśnie od poradzenia sobie z tym problemem. Wielu wiernych sądzi, że hierarchowie, którzy tuszowali pedofilię wśród duchowieństwa, powinni stracić stanowiska. Trudno się więc dziwić radnej, że tak bardzo zabiega o to, żeby abp. Głódź i Hoser nie mogli chwalić się honorowym obywatelstwem w stolicy.

Najlepsze newsy dnia:

  1.  7 tys. już wyleciało na bruk, a to początek. Ciebie też mogą ZWOLNIĆ
  2. Ojciec przeczytał wiadomości swojej 7-letniej córki do koleżanki. W ostatniej chwili zadzwonił na policję
  3. Usiadła przy grobie 4-letniego synka trzy lata po jego śmierci. Spostrzegła co zaczyna się dziać, aż zadygotała ze wzruszenia
  4. Kot nagle zaczął szczekać. Potem zrobił rzecz jakiej świat nie widział, jak odkrył, że jest nagrywany
  5. Kamera wszystko rejestrowała. Mama wyszła zostawiając córkę z tatą, szybko włożył różowe szorty i zaczęło się dziać

Źródło: Gazeta PL

Następny artykuł