Kościół - chodzenie po kolędzie
Diabetes/Wikipedia/Domena publiczna
Aneta Wasilewska - 25 Września 2020

Zdradzili, jak będzie wyglądać chodzenie księży "po kolędzie". Wiele osób nie dowierza w nowe przepisy

Kościół powoli zbliża się do okresu, w którym rozpoczynają się wizyty duszpasterskie. Jak wiadomo, sytuacja epidemiczna spowodowała, że chodzenie "po kolędzie" nie może odbywać się na tradycyjnych zasadach. Wiadomo już, jakie zmiany zajdą w tym roku. Wiele osób będzie zaskoczonych, gdy poznają nowe przepisy.

Kościół już niebawem rozpocznie wizyty duszpasterskie. Jednak w tym roku odbędzie się to na całkowicie zmienionych zasadach. Duchowni w związku z sytuacją epidemiologiczną musieli zmienić przebieg świątecznych spotkań z wiernymi. Nowe wytyczne dla księży mogą zaskakiwać.

Wieść o śmierci spadła jak z grom jasnego nieba. Miał tylko 44 lataWieść o śmierci spadła jak z grom jasnego nieba. Miał tylko 44 lataCzytaj dalej

Kościół zbliża się do wizyt duszpasterskich

- Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie - przekazał w oficjalnym oświadczeniu ks. Tomasz Wojtal sekretarz i rzecznik metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca.

Co więcej, duchowny zdradził, że w nadchodzących miesiącach księża mają ograniczyć swoje wizyty w domach wiernych w rejonie archidiecezji katowickiej. Jak w takim razie odbywać się będą wizyty "po kolędzie"? Wizyty duszpasterskie mają zostać ograniczone do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań jedynie na zaproszenie gospodarzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo

Zgodnie ze słowami księdza, zmiany zostały już rozesłane do wszystkich parafii znajdujących się pod archidiecezją katowicką. Jak można się dowiedzieć z oficjalnego oświadczenia, Kościół będzie stosować się do wyznaczonych zasad reżimu sanitarnego, by minimalizować ryzyko zakażeń wśród księży oraz parafian. Co więcej, nowe zalecenia obowiązywać mogą, jeżeli zajdzie taka konieczność podczas całego Adwentu.

Dzisiaj grzeje:

1. Oburzające słowa Maryli Rodowicz. Emeryci mogą złapać się za głowy

2. Zmiana czasu na zimowy, kiedy? Pora pożegnać lato

3. Policja prosi o pomoc: wydała list gończy za niebezpieczną kobietą. Dopuściła się niewybaczalnych rzeczy

- Jednocześnie zachęcamy duszpasterzy do celebracji w okresie Bożego Narodzenia (jeśli to konieczne – także w czasie Adwentu) Eucharystii w intencji parafian z poszczególnych ulic oraz kolędowych Nieszporów (wieczorów), z uwzględnieniem stosownych przepisów sanitarnych - dodano w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez kurię.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tadeusz Rydzyk zadzwonił do Jarosława Kaczyńskiego. Duchowny zdradził treść rozmowy
  2. Pogoń Szczecin przekazała dramatyczne wiadomości. Niemal cała drużyna z koronawirusem
  3. Nowe, duże ognisko koronawirusa w Polsce. Przykre informacje
  4. Wszyscy się obawiali. Wiemy, kiedy nowe obostrzenia wejdą w życie
  5. Popularny lek przeciwbólowy jest groźniejszy, niż się wydawało. Porażające informacje
  6. Jest czego pozazdrościć - kuchnia Ewy Wachowicz odbiera mowę. Bije o głowę Gessler i Rozenek, przepiękna

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News