Kościół w Polsce
Pikio.pl
Monika Majko - 24 Października 2020

Zacznie się już rano w niedzielę. Wielki sabotaż kościołów w całej Polsce, co się dzieje?

Kościół w Polsce od dawna jest mocno krytykowany za swój wpływ na krajową scenę polityczną. Obywatele planują niedzielny sabotaż w świątyniach, w mediach społecznościowych pojawiły się szczegóły akcji.

Kościół w Polsce od lat krytykowany jest za zbyt duży wpływ na krajową scenę polityczną. Choć Polska jest państwem świeckim, tradycje kościelne mają ogromny wpływ na wiele decyzji państwowych władz. W mediach społecznościowych pojawiły się informacje o niedzielnej akcji obywatelskiej w polskich świątyniach. Wiadomo, co się dzieje.

Kościół w Polsce jest krytykowany za swój wpływ na scenę polityczną w kraju

W czwartek 22 października sędziowie Trybunału Konstytucyjnego orzekli, że przepis zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodny z polską konstytucją. W Polsce ponad 90 proc. zabiegów usuwania ciąży było wykonywanych właśnie z tego powodu. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego oznacza więc, że w naszym kraju zrezygnowano z poprzedniego kompromisu ws. aborcji i wprowadzono niemal całkowity jej zakaz, co spotkało się z ostrą reakcją obywateli.

Nagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoNagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoCzytaj dalej

Polacy wyszli na ulicę już w czwartkowy wieczór, zaraz po ogłoszeniu decyzji Trybunału. Pod domem szefa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu pojawiła się spora grupa demonstrantów, którzy głośno wyrażali swoje oburzenie ws. najnowszego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. W piątek z kolei ruszył Ogólnopolski Strajk Kobiet, Polacy wyszli na ulicę w wielu polskich miastach, a na ponownym proteście przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w stolicy zgromadziło się co najmniej kilka tysięcy osób, 

Strajk Kobiet nie zamierza przerywać protestów. Grupa Stonewall, czyli wielkopolska organizacja działająca na rzecz LGBT+, opublikowała na swoim Facebooku plan działania Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Według harmonogramu w najbliższą niedzielę ma dojść do sabotażu w kościołach. Wpis cieszy się ogromną popularnością.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Ogólnopolski Strajk Kobiet planuje protest w polskich kościołach w związku z niedawnym zaostrzeniem prawa aborcyjnego

Organizatorzy protestu zachęcają, by w czasie mszy świętej na tacę zamiast banknotu wrzucić karteczkę z napisem "W imię matki, córki i umiłowanej siostry: wara od kobiet!" lub umieścić w okolicy świątyni plakaty przedstawiające ukrzyżowane ciężarne. Powstała nawet strona planowanego wydarzenia na Facebooku zatytułowana "Słowo na niedzielę".

- Czytałyście pana Gądeckiego, biskupa? Jak cieszy się, że w Polsce będzie zakaz aborcji? Wiecie, jak cieszą się kościelni sadyści? Wiecie, jak jutro katofanatycy będą świętować zwycięstwo nad kobietami? Fakt legalizacji tortur? Popsujmy im humory! Bo cieszą się przedwcześnie! Weź nasz banknot, idź do kościoła i wrzuć na tacę! Nie chcesz wchodzić do środka - przyklej plakat na zewnątrz! Chcesz/ możesz napisać/ powiedzieć/ zrobić coś innego - działaj! - można przeczytać w opisie wydarzenia na Facebooku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję

2. Od jutra gigantyczna zmiana. Trzeba się przygotować, nowe obostrzenia dotkną tysiące Polaków

3. Wiceminister ujawnił, co stanie się w połowie listopada. Wszystko poszło na żywo

Plany organizatorów protestu są szeroko komentowane, w sieci wybuchła prawdziwa burza. Taka forma strajku ma zarówno zagorzałych zwolenników, jak i wielu przeciwników. Pewne jest jedno, to nie jedyne działanie, zaplanowane w ramach manifestacji przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. W poniedziałek zaplanowane są blokady polskich miast, a w środę protestujący w ramach strajku mają nie iść do pracy i tym samym na chwilę sparaliżować kraj. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala
  2. Zbigniew Boniek zarażony koronawirusem. Wiemy, w jakim stanie jest prezes PZPN
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  6. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
  7. Ciasto jak z bajki, chatka puchatka z miejsca skradnie wasze serca. Nie próbujcie się jej oprzeć
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: o2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News