W głowie się nie mieści. Ksiądz publicznie poniżył wiernych, wywiesił na drzwiach tablicę o skandalicznej treści

W głowie się nie mieści. Ksiądz publicznie poniżył wiernych, wywiesił na drzwiach tablicę o skandalicznej treści Źródło: Pixabay/Tama66

Duchowni z jednej z parafii w Polsce zdecydowali się na dość osobliwy komentarz odnośnie wyborów prezydenckich - kościół został przyozdobiony plakatem o skandalicznej treści. Okoliczni mieszkańcy są oburzeni, zdjęcie plakatu obiegło media społecznościowe, udało się również zdobyć komentarz jednego z duchownych, którzy są odpowiedzialni za całe zamieszanie.

Mieszkańcy jednej z polskich parafii odwiedzając pobliski kościół, mogą się zetknąć z plakatem, który nie spodobał się wielu osobom. Jego treść jest skandaliczna, wywołała oburzenie zarówno w parafii, jak i w całej Polsce. Zdjęcie plakatu obiegło media społecznościowe, dziennikarzom Super Expressu udało się również zdobyć komentarz duchownego, który stoi za plakatem.

W jednym z polskich kościołów pojawił się skandaliczny plakat, parafianie są oburzeni

Duchownym z Fary w Kościanie nie spodobały się wyniki II tury wyborów prezydenckich w regionie. W Kościanie Rafał Trzaskowski zdobył 61,51 proc. głosów, a prezydent Andrzej Duda - 38,49 proc. Do sprawy w dość nietypowy sposób postanowili się odnieść okoliczni duchowni. Wywiesili oni na drzwiach kościoła plakat, który wywołał niemałe oburzenie wśród parafian i nie tylko.

Miejscowi duchowni postanowili w obrazowy sposób opowiedzieć parafianom, co grozi osobom, które głosowały na Rafała Trzaskowskiego. Według księży, wybierając kandydata opozycji parafianie wybierają śmierć, nieszczęście oraz przekleństwo. Pod wynikami kandydata umieszczono słowa takie jak: bluźnierstwa, szyderstwa i profanacje, aborcja oraz eutanazja. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Z kolei pod wynikiem urzędującego prezydenta pojawiły się słowa: "Bóg, Maryja Niepokalana i liturgia kościoła, Dekalog i Ewangelia, prawo do życia każdego itp. Plakat kończy się również kontrowersyjnym pytaniem o to - ile warta jest twoja dusza?" Jak widać, duchowni parafii dokonali wyliczeń.

Mieszkańcy Kościana są zbulwersowani i oburzeni powstałą grafiką. Plakat sfotografowano, a jego zdjęcie zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Internauci również są oburzeni treścią plakatu, który jest wyraźną sugestią, jakoby głosowanie na Andrzeja Dudę miało nam zapewnić miejsce w niebie.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, zacznie się już za kilka dni. Fatalna informacja dla wielu Polaków

2. Afera w Ministerstwie Zdrowia. Szumowski milczy

- Każdy wybór niesie konsekwencje, nie tylko na dzisiaj, ale także na potem (...) Dzisiaj wywieszam kolejny plakat - powiedział dziennikarzom Super Expressu ksiądz proboszcz parafii, kanonik Paweł Skrzypczak. Duchowny przyznał, że nie żałuje wywieszenia kontrowersyjnego plakatu. Dodał także, że jego zdaniem rozum powinien być oświecony wiarą, czego według niego, parafianom zabrakło. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znany sportowiec wpadł pod samochód. Kierowca celowo zajechał mu drogę, gwiazdor w szpitalu (FOTO)
  2. Katarzyna Dowbor nieźle namieszała, wystarczyło, że założyła perukę. Fani pomylili ją z Gessler, wszystko się nagrało
  3. Koszmar, wiemy, którzy konkretnie emeryci mają stracić część pieniędzy. Wypłynęły szczegóły dotyczące tzw. czternastki
  4. Niewiarygodne. Wyciekło nieznane zdjęcie Agaty Dudy z młodości, jedna rzecz odbiera mowę
  5. Dołująca tragedia, 2-latka zabiła własną mamę. Umarła na jej oczach, ojciec był bezradny
  6. Zmarł kandydat na prezydenta. Tragiczną wiadomość przekazała rodzina

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News