Wiernym trudno było zrozumieć, co wyprawia się w kościele. Biskup postawił zjeżdżalnię, z której odprawiał msze

Wiernym trudno było zrozumieć, co wyprawia się w kościele. Biskup postawił zjeżdżalnię, z której odprawiał msze Źródło: Getty Images/James D. Morgan

Kościół, w którym na co dzień spotyka się liczna grupa wiernych zmienił się nie do poznania. Na samym środku katedry postawiono zjeżdżalnie. Biskup najpierw odprawił z niej mszę, a na koniec zjechał z niej na sam dół na oczach wszystkich wiernych.

Kościół podzielił wiernych swoim kontrowersyjnym pomysłem. W katedrze w Norwich na samym środku tuż przed oczami wiernych stanęła gigantyczna, oświetlona wieża ze zjeżdżalnią. Na niej mszę odprawiał biskup. Oczywiście, po skończonym nabożeństwie nie omieszkał zjechać z niej przy okazji wesoło chichocząc. 

Kościół zgodził się na postawienie zjeżdżalni w Katedrze

Zjeżdżalnia w środku katedry wywołała niemałe kontrowersje, nie tylko wśród wiernych, ale i duchowieństwa. Wiele osób uważa, że taka "atrakcja" odwraca uwagę od Boga, oraz niszczy powagę miejsca, jakim jest katedra. Biskup Jonathan Meyrick, który ze zjeżdżalni już korzystał, stanął w obronie kontrowersyjnego pomysłu.

- Bóg to atrakcja turystyczna [...] Bóg chce być dla nas atrakcyjny. Chce, żebyśmy się cieszyli sami sobą i sobą nawzajem, światem dookoła nas. O to też w tej zjeżdżalni chodzi. Cieszenie się sobą jest dobre, a Bóg będzie się tym rozkoszować razem z nami i z tymi wszystkimi, którzy znaleźli tutaj radość i uśmiech - mówił biskup o zjeżdżalni w katedrze.

Kontrowersje wokół zjeżdżalni w katedrze. Stała się atrakcją turystyczną

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mimo tłumaczeń i zapewnień biskupa o rzeczywistym celu zjeżdżalni, wiele osób nie wycofuje swoich zarzutów o odbieraniu powagi świątyni. Wieża, z której można zjeżdżać stoi w katedrze od 7 sierpnia. Według szacunków, które podało BBC, przez ten czas katedrę odwiedziło 20 tysięcy osób. Ponad połowa z nich miała zjechać ze zjeżdżalni.

Dzisiaj grzeje: 1. Prokuratura zabiera głos ws. wypadku Staraka. Potwierdzają się najgorsze obawy
2. Tysiące Polaków straci rentę. Rząd zaostrza przepisy

Jest również wielu zwolenników niecodziennego pomysłu, którzy zgadzają się z opinią biskupa. Podano przykład kobiety, która cierpi z powodu choroby nowotworowej i wybrała się do katedry, aby znaleźć wyciszenie i chwilę wytchnienia. Okazało się, że to wytchnienie dała jej właśnie zjeżdżalnia, która była dla niej niezwykle miłym zaskoczeniem i przyniosła jej wiele radości w trudnym okresie.

Źródło: Getty Images/James D. Morgan

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Woźniak-Starak w złym stanie. Internauci zalali jej męża falą hejtu, w jej obronie stanęła koleżanka "Okrucieństwo"
  2. Nie żyje legenda TVP. Ostatni post jaki opublikował brzmi: "W szpitalu. Połamany, zaraz będą mnie rżnąć"
  3. Piotr Starak z żoną szykowali się do ważnych rodzinnych chwil. Teraz ta informacja ściska za serce
  4. Właścicielka była zaniepokojona, bo adoptowany pies ciągle warczał na drzwi. Chwilę później odkryła przerażającą prawdę
  5. Polski ksiądz nagrany przed orgią, opowiada o lewatywie i pięciu osobach. "Ja mam tyłek zawsze gotowy"

Źródło: o2

Następny artykuł