Kościół obchodzi Red Week
kisistvan77 Pixabay
Irmina Jach - 17 Listopada 2020

Zacznie się już 18 listopada w tysiącach kościołów na całym świecie. Wierni zaniemówią, wiemy co się dzieje

Kościół katolicki, w obliczu powracających oskarżeń o pedofilię wśród księży i tuszowanie molestowania seksualnego nieletnich, znalazł się ostatnio w ogniu krytyki. Negatywne opinie padają nawet z ust niektórych duchownych. Mimo otwartego konfliktu ze społeczeństwem, zwierzchnicy postanowili kontynuować tradycję obchodów dnia, który ma na celu podnoszenie świadomości odnośnie prześladowań chrześcijan. Uważacie, że to dobry moment na takie akcje?

Kościół katolicki zaplanował plan na tegoroczne obchody akcji "Czerwony Tydzień", która swój początek będzie miała już w środę 18 listopada i potrwa tydzień. Ponad 100 katedr oraz setki kościołów i budynków użyteczności publicznej zostaną podświetlone na czerwono na znak solidarności z prześladowanymi chrześcijanami.

Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiWłaśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiCzytaj dalej

Kościół planuje nietypowe wydarzenie

Każdego roku, w drugiej połowie listopada, Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje na całym świecie Czerwony Tydzień. Jego celem jest podnoszenie świadomości na temat prześladowań chrześcijan, którzy - według badań przytaczanych przez katolicki portal Stacja7 - są grupą wyznaniową, która najczęściej ich doświadcza.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie donosi, że obecnie na świecie żyje około 250 milionów chrześcijan, którzy są brutalnie prześladowani, dyskryminowani lub nie mają możliwości swobodnego praktykowania swojej wiary.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Jak wyjaśnia Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie: "kolorem czerwonym oświetlamy katedry, kościoły, pomniki oraz budynki użyteczności publicznej i w ten symboliczny sposób chcemy być silnym głosem wsparcia dla tych naszych braci i sióstr w Chrystusie, którzy cierpią z powodu dyskryminacji, którzy nie mogą swobodnie się wypowiadać i oczekują, że to my przemówimy w ich imieniu".

- COVID-19 mógł przynieść wiele zmian, ale chrześcijanie nadal są najbardziej prześladowaną wspólnotą religijną na świecie - uważa Thomas Heine-Geldern, przewodniczący Stowarzyszenia, potwierdzając, że katedry, kościoły i budynki publiczne zostaną oświetlone czerwonym światłem w wielu krajach na czterech kontynentach.

Wydarzenie rozpocznie się w Austrii. Jutro w oświetlonej na czerwono katedrze św. Szczepana w Wiedniu odbędzie się msza w intencji prześladowanych chrześcijan. Tego dnia czerwonym światłem podświetlone zostanie prawie 50 kościołów i instytucji państwowych na terenie całego kraju.

W środę 25 listopada w Wielkiej Brytanii zostanie z kolei zaprezentowany raport "Uwolnić jeńców" o chrześcijanach, którzy zostali niesprawiedliwie uwięzieni z powodu swojej wiary. Filipiny z kolei będą skupiać się na świadomości na temat duchownych i sióstr zakonnych, które walczą z pandemią koronawirusa w szpitalach.

Oświetlone na czerwono zostaną także Koloseum w Rzymie, Zamek Bratysławski na Słowacji, bazylika Notre-Dame w Montrealu oraz pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro.

Dzisiaj grzeje:

1. Z samego rana pojawił się komunikat Ministerstwa Zdrowia. Wiadomość dla wszystkich Polaków

2. Salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną zamknięte? Najnowsze wiadomości, dla wielu zamknięcie oznaczałoby bankructwo

3. Właśnie ujawniono, ile zarabiał miesięcznie Gulbinowicz. "Gdyby wierni dowiedzieli się, doznaliby wstrząsu i niesmaku"

Wiele osób, słysząc o planach kościoła na najbliższy tydzień, oskarża instytucję o hipokryzję. Nie jest tajemnicą, że kościół przechodzi obecnie głęboki kryzys. Po licznych aferach i skandalach związanych z pedofilią wśród kapłanów, nastroje społeczne są wyjątkowo niekorzystne. W sondażu IBRIS aż 65 procent Polaków opowiedziało się za tym, że polscy duchowni nie mają szans na odzyskanie dobrego imienia.

Przedstawiciel Uniwersytetu Kardynała Stanisława Wyszyńskiego w Warszawie, ksiądz profesor Andrzej Kobyliński, mówił wczoraj, że jedyną metodą, na uratowanie kościoła w naszym kraju byłoby utworzenie specjalnej komisji, składającej się z osób świeckich, która stworzyłaby bezstronny raport dotyczący pedofilii wśród księży w latach 1945-2020. Uważacie, że w świetle tych wydarzeń decyzja o organizacji akcji "Czerwony Tydzień" jest zasadna?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zatrważająca relacja ratownika pogotowia. Do pacjentki dotarli 6 godzin po wezwaniu, konsekwencje były opłakane
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Wiadomo, co stanie się przed pogrzebem Gulbinowicza. Media donoszą także o zaskakującym miejscu spoczynku
  4. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  5. Rzecznik rządu zabrał głos ws. ograniczeń w przemieszczaniu się w Boże Narodzenie. Ważna wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Kulinarne mistrzostwo - ziemniaki pieczone w piekarniku, które smakują jak z ogniska. Od razu poczujesz smak beztroskich, wakacyjnych chwil
  7. Na miejscu zjawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Straty po pożarze są ogromne, spłonęło 85 ton ziarna

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Stacja7

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News