Kościół w Polsce
Pixabay.com TheoRivierenlaan
Monika Majko - 16 Października 2020

Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia

Kościół w Polsce podjął decyzje, episkopat wycofał się z wcześniejszej deklaracji. Wszyscy są zaskoczeni, nikt nie spodziewał się takiego rozwiązania. W sieci pojawił się oficjalny komunikat w tej sprawie.

Kościół w Polsce ogłosił wczoraj wiernym swój plan, dzisiaj episkopat oficjalnie wycofał się z wcześniejszych deklaracji. Nikt nie spodziewał się tak nagłej zmiany postanowień, wszyscy są zaskoczeni nowymi ustaleniami kościelnych zwierzchników. W sieci pojawił się komunikat w tej sprawie.

Nie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćNie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćCzytaj dalej

Kościół zaplanował niedzielne liczenie wiernych, teraz episkopat odwołuje swoje słowa

Drastycznie rosnąca liczba kolejnych osób w kraju, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem nie przestraszyła zwierzchników Kościoła Katolickiego w Polsce, którzy ogłosili wczoraj, że w najbliższą niedziele odbędzie się coroczne liczenie wiernych, uczestniczących we Mszy Świętej. Informacje zebrane w świątyniach 18 października br. miały być "źródłem wiedzy i pomóc w rozeznawaniu wyzwań, jakie niesie ze sobą epidemia". Wczorajsza decyzja episkopatu okazuje się jednak nieaktualna. Jak przekazało "Radio Zet" na swoim Twitterze, Kościół właśnie odwołał swoje niedzielne plany.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Kościół podjął zaskakującą decyzję z dnia na dzień, wszystko z powodu wprowadzenia przez rząd dodatkowych obostrzeń

Biuro prasowe episkopatu polskiego wydało oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Jak przekazali przedstawiciele Kościoła, niedzielne liczenie wiernych zostało odwołane z powodu trudnej sytuacji w kraju i wprowadzenia przez rząd kolejnych obostrzeń sanitarnych, dotyczących również uczestnictwa wiernych w nabożeństwach.

- W trosce o zdrowie i życie wiernych, w kontekście ogłoszonych wczoraj wieczorem kolejnych obostrzeń epidemicznych dotyczących również zgromadzeń liturgicznych, planowane na najbliższą niedzielę liczenie wiernych nie odbędzie się - przekazał episkopat w oficjalnym komunikacie.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Zatrważające wiadomości. Polsat dzisiaj przekazał je Polakom

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

W związku z najnowszym rozporządzeniem, od 17 października br. w tzw. żółtej strefie w uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4m2, w czerwonej natomiast podczas uroczystości religijnych w budynku nie może znajdować się więcej niż 1 osoba na 7m2.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewiarygodnie pyszne placki ziemniaczane z jednego składnika. Ania Starmach podała rewolucyjny przepis
  2. Sensacyjna wiadomość z ostatniej chwili. Kamil Stoch wycofał się z mistrzostw, wszystko przez stan zdrowia
  3. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  4. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  5. Sprawa Tomasza Komendy nie ma końca. Nowy oskarżony przerywa milczenie, porażające słowa
  6. GIS alarmuje, znaleziono niebezpieczne bakterie w mięsie. Mogłeś je kupić w popularnym sklepie

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News