Kościół w Polsce otworzy ogólnopolskie centrum kształcenia egzorcystów

Kościół w Polsce otworzy ogólnopolskie centrum kształcenia egzorcystów

Polski Kościół zaczyna ofensywę w walce duchowej. Zapowiedziano otwarcie specjalnej szkoły dla egzorcystów. Problem opętań jest traktowany bardzo poważnie, a duchowni uważają, że z kraju trzeba przegnać złe moce.

Kościół w Polsce ma ostatnio sporo problemów. Przede wszystkim musi poradzić sobie z falą skandali pedofilskich i oczyścić własne struktury. Znalazł się nawet pod lupą papieża Franciszka, który wysłał do Polski swojego emisariusza. Jednak walka trwa na różnych frontach. Dla biskupów ważna jest też część duchowa, dlatego ogłoszono plany budowy specjalnej szkoły dla egzorcystów.

Kościół poważnie traktuje opętania. Będzie współpraca z psychologami

O inicjatywie budowy i otwarcia centrum egzorcyzmów poinformował na zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu w Wałbrzychu bp Andrzej Czaja, przewodniczący Komisji Nauki Wiary. W planach jest utworzenie ogólnopolskiego centrum kształcącego egzorcystów oraz przygotowanie odpowiednich struktur w każdej diecezji. Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna, szkoła będzie znajdować się w Katowicach.

Według słów biskupa Czai szkoła nie będzie ograniczać się do wykształcenia duchowego. Jej ważnym elementem ma być współpraca z psychologami. Odpowiednie zespoły psychologów mają być umiejscowione w każdej diecezji. Kościół bardzo poważnie traktuje sprawę opętań, ale nie jest naiwny i zdaje sobie sprawę, że nie każdy przypadek jest faktycznie sprawą demona. To właśnie do specjalistów będzie należało stwierdzenie, czy ofiara nie ma problemów psychologicznych. Ich opinia zdecyduje o dalszym postępowaniu. Jeśli, ich zdaniem, osoba będzie potrzebowała terapii - zostanie skierowana na leczenie. W innym przypadku sprawę przejmą księża egzorcyści.

Egzorcyzmy stale się odbywają. To nie horror

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Choć egzorcyzmy kojarzą się głównie z kinem i popularnymi horrorami, to nie są one jedynie efektem wyobraźni scenarzystów. Te obrzędy stale się odbywają, a liczba ludzi, którzy zwracają się do księży z prośbą o pomoc, wzrasta. Nie istnieją oficjalne statystyki prowadzone przez Kościół, lecz liczba polskich egzorcystów znacznie wzrosła - w latach 90 było ich kilku, teraz 150. 

W 1992 roku "zaburzenie transowe i opętanie" zostało wpisane przez Światową Organizację Zdrowia w międzynarodowym spisie chorób. Naukowcy twierdzą, że każdy przypadek da się wytłumaczyć na gruncie medycyny. Księża egzorcyści są jednak innego zdania. Sądząc po rosnącej liczbie obrzędów - wierni myślą podobnie.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Danuta Wałęsa UJAWNIŁA całą prawdę o ks. Jankowskim. Jej słowa mrożą krew w żyłach. "On siał ZGORSZENIE"
  2. Agata Duda przeszła samą siebie! Na ten widok Melania Trump zdębiała!
  3. Puścili na weselu kultowe disco polo. Żenująca reakcja Beaty z Warszawy
  4. Gwiazdor grający Paździocha w "Kiepskich" ma dzieci, o których media milczą. Niemałe zaskoczenie
  5. Nie żyje 50 dzieci, tragedia za granicą. Zjadły popularny owoc
  6. Wodzianka Wojewódzkiego wiedziała, że wywoła skandal, ale musiała przerwać milczenie. Bita i upokarzana w domu, 4 razy przeszła próbę samobójczą

Źródło: Fakt

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu