Nie trzeba zamykać kościołów? Gdy chora poszła na mszę, konsekwencje były ogromne

Nie trzeba zamykać kościołów? Gdy chora poszła na mszę, konsekwencje były ogromne Źródło: .

Kościół Katolicki w Polsce zdecydował się na nie odwoływanie mszy, jedynie zasugerował, że poszczególne osoby, mogą otrzymać dyspensę za niedzielną nieobecność. Ten przypadek zakażenia, może dać wielu osobom do myślenia.

Kościół we Włoszech zdecydował się na odwołanie mszy świętych i choć świątynie są dalej otwarte dla wiernych, to o większych zgromadzeniach nie ma mowy. W Polsce z kolei episkopat zalecił biskupom udzielanie dyspensy osobom, które obawiają się zarażenia i są szczególnie zagrożone. Eksperci obawiają się, że może się to zemścić na zdrowiu wiernych.

Kobieta poszła do kościoła, teraz są setki zarażonych

W Korei południowej doszło do sytuacji, która poważnie utrudniła walkę z pandemią. Choć Koreańczycy radzili sobie do tej pory dosyć dobrze z koronawirusem, ostatni przypadek w sporym stopniu zniweczył wysiłki służb. Pacjentka numer 31 została zdiagnozowana jako zakażona, po tym, jak brała udział w wypadku drogowym. Okazało się, że chwilę przed nim, była na dwugodzinnym nabożeństwie w kościele.

W związku z incydentem testom na obecność koronawirusa poddano osoby ze wspólnoty. Ustalono, że kobieta miała kontakt aż z 1160 osobami, z czego kilkaset było zainfekowanych. Aż 60% potwierdzonych przypadków zakażenia w Korei Południowej dotyczyło członków kościoła, do którego należała pacjentka numer 31.

Kościół odwołuje konferencje episkopatu, ale nie odwołuje mszy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przywódca chrześcijańskiej wspólnoty w Korei po tym incydencie błagał Koreańczyków o przebaczenie. Sama świątynia została poddana dezynfekcji przeprowadzonej przez służby. W innych krajach podjęto już radykalne kroki, jak choćby na Słowacji, w której dwa dni temu zdecydowano się na odwołanie do 23 marca odprawiania mszy w kościołach.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakaz handlu złagodzony. Nieoficjalnie: rząd wprowadza ważne zmiany z powodu koronawirusa
2. Lekarz oszacował, ile miesięcy będzie trwać wirus w Polsce. „Musimy szykować siły”

W Polsce doszło już do jednego niebezpiecznego przypadku związanego z kościołem. Mąż pacjentki, która zmarła w Poznaniu na COVID-19 podawał komunię świętą w kościele. Później okazało się, że sam jest nosicielem koronawirusa. Według obecnego rozporządzenia episkopatu mszy będą organizowane, ale osoby obawiające się zarażenia mają dyspensę i mogą uczestniczyć w małżeństwie za pośrednictwem transmisji telewizyjnej, bądź radiowej. Msze jednak dalej będą się odbywały. Jednocześnie zebranie Konferencji Episkopatu odwołano całkowicie ze względu na to, że składa się ono ze starszych osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Produkty, które wywołują wzdęcia. Lista zdumiewa, o większości z nich prawie nikt nie ma pojęcia
  2. Nie żyje legenda europejskiego sportu. Ogromna strata, fani pogrążeni w żałobie
  3. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  4. Szkoły będą prowadzić lekcje przez internet? Jest decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej
  5. Z ostatniej chwili: znany dziennikarz Polsatu na kwarantannie z podejrzeniem koronawirusa
  6. Niemal nikt nie wie, że każda kasa w Lidlu ma ukrytą funkcję. Mało kto jej używa i bardzo źle

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News