Szczecin oddał Kościołowi ziemię za 0,3% jej wartości

Szczecin oddał Kościołowi ziemię za 0,3% jej wartości Źródło: Wikimedia Commons/Kapitel

Kościół otrzymał gigantyczny prezent od władz miasta Szczecin. Okazało się, że wydano zgodę na budowę nowej świątyni, a grunt pod nią został zakupiony za ułamek wartości. Taka kwota może szokować.

Nowy kościół w Szczecinie stanie na świetnie umiejscowionej działce na zbiegu ulic Gwarnej i Romantycznej. Mieszkańcy są oburzeni, złożyli protest do miasta o wstrzymanie budowy. Uważają, że w tym miejscu powinien stanąć bardziej przydatny przybytek, taki jak np. żłobek lub przedszkole.

Kościół kupił od miasta działkę za ułamek wartości

Kontrowersje budzi nie tylko sam fakt, że na miejskiej działce stanie świątynia, ale także sposób, w jaki działka została przekazana. Zgodzono się na to, aby kościół został zbudowany bez przetargu, a sama działka została sprzedana jedynie za 0,3% wartości. Mieszkańcy są oburzeni tym, że radni tak łatwo oddają mienie miejskie za tak małe pieniądze.

Ponadto w promieniu 3 kilometrów w okolicy znajdują się aż cztery kościoły. Na pobliskim osiedlu Bukowe-Klęskowo są już dwie świątynie. Mieszkańcy uważają, że kolejna nie jest potrzebna, a już szczególnie jeśli odsprzedaje się ją za 0,3% wartości. Miasto tłumaczy się tym, że sprzedaż działki na cele sakralne nie podlega wycenie rynkowej.

Mieszkańcy mają dość, zamierzają protestować przeciw budowie kościoła

Mieszkańcy pobliskich osiedli stanowczo sprzeciwiają się pomysłowi budowy kolejnej świątyni. Zebrali już 1000 podpisów i zamierzają oprotestować działania władz miejskich. Wielu internautów wyraziła w komentarzach poparcie dla protestujących.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Kościoły to prywatne instytucje. Kościół katolicki jest bardzo bogatą organizacją w Polsce. Z logicznego punktu widzenia nic nie oferuje obywatelom. Dlaczego ma dostawać jakieś zniżki? - pisał internauta.

- Seminaria duchowne stoją puste - brak chętnych. A księża budują i budują. Chyba z rozpędu - pisał inny komentujący.

Dzisiaj grzeje: 1. Odkryła, że mąż ją zdradza. Wysłała mu wiadomość ze zdjęciem, przez którą od razu pożałował skoku w bok
2. Straszny wypadek 46 Polaków za granicą. Doniesienia przyprawiają o ciarki

- Wara wam od tej ziemi. Podpisuję się dwoma rękoma pod inicjatywą mieszkańców. Kościół NIE! Tereny zielone i rekreacyjne TAK! - komentował użytkownik.

- Od wielu lat bywam w Szwecji. Często. Zwykle w wielkim Sztokholmie, Uppsali, ale też w Skåne. Nie spotkałem się z obiektem sakralnym Kościoła Szwedzkiego, który miałby mniej niż sto lat - napisał inny internauta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Drastyczna podwyżka podatku OPUSTOSZY PORTFELE setek tysięcy Polaków. Ceny wzrosną nawet o 150 proc.
  2. Rzucił ją, gdy zobaczył jak wygląda bez makijażu. Prawda okazała się jeszcze smutniejsza, latami ukrywała swoją chorobę
  3. 63-latka zgwałciła nastolatka. Znaleziono zwłoki jej męża, dalsze ustalenia są straszne
  4. Na pierwszej randce wylądowali w łóżku. Puściły mu wszelkie granice, a to co z nią zrobił sprawia, że włosy stają dęba
  5. Jej córeczka nigdy nie jadła chleba, cukru czy masła. Przez dziwaczną dietę jest najzdrowszym dzieckiem świata

Źródło: Polityczek

Następny artykuł