Dziennikarz wyrzucony z konferencji z udziałem Głódzia i Jędraszewskiego

Dziennikarz wyrzucony z konferencji z udziałem Głódzia i Jędraszewskiego Źródło: .

Kościół znów znajdzie się pod ostrzałem krytyki. Ostatnio w trakcie konferencji, na której obecni byli arcybiskup Głódź i Jędraszewski, z sali usunięto dziennikarza, którego uznano za niewygodnego.

O tym, że Kościół "nie lubi się" z Gazetą Wyborczą, wiadomo nie od dziś. Jednak ostatnio doszło do incydentu, który jeszcze bardziej zaostrzy konflikt. Z konferencji wyrzucono jednego z dziennikarzy GW.

Kościół miał swoich przedstawicieli na konferencji. Dziennikarza wyproszono

W słynnej salce BHP stoczni gdańskiej, w którym podpisano porozumienia sierpniowe, organizowana była konferencja "Od godności człowieka do ponadnarodowej współpracy". Obecni na niej byli hierarchowie polskiego Kościoła. Z tytułem gościa honorowego zasiadali arcybiskup Marek Jędraszewski i arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Według wielu źródeł to właśnie ze względu na obecność tych person wyrzucono dziennikarza. Usunięty z sali redaktor GW, Łukasz Gałązka, opisał sprawę na swoim Facebooku.

- Pracując w mediach stykam się z różnymi sytuacjami, nierzadko nieprzyjemnymi. Jednak dziś została przekroczona granica, bo zostałem wyrzucony tylko ze względu na to, jaką gazetę reprezentuję. Organizatorzy z góry założyli, że zmanipuluję przekaz. Trudno. To jakoś przeżyję. Jednak wyrzucono mnie z miejsca, które należy do wszystkich Polaków. A na to ciężko jest nie zareagować - pisał dziennikarz na swoim profilu.

Oburzenie wyrzuceniem dziennikarza

Łukasz Gałązka stwierdził, że usunięcie go z sali było przejawem cenzury. Ponadto zaznaczył, że jego świętej pamięci ojciec był stoczniowcem i również uczestniczył w strajku. Co za tym idzie, wyrzucenie go z salki BHP było dla niego tym bardziej bolesnym doświadczeniem. Internauci również byli oburzeni.

- Dlaczego pozostali dziennikarze w ramach solidarności nie opuścili tego spotkania? - pytał internauta.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziewczyna chciała zrobić zdjęcia dla chłopaka. Aparat uchwyci PRZERAŻAJĄCĄ postać za jej plecami
2. 
Straszny wypadek 46 Polaków za granicą. Doniesienia przyprawiają o ciarki

- Bo przyjdzie taki lewak, genderysta i tęczowy podnóżek na konferencję, gdzie występują tak bogobojni mężowie, jak Głódź i Jędraszewski. I co? Mieli go wpuścić? Żeby aureolki pospadały tym czcigodnym autorytetom? Swoją drogą, jeśli teraz za moralnych pasterzy robią tak ohydne persony, to Kościół naprawdę zawędruje na manowce pod takim, pożal się Boże, przywództwem - pisał internauta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Złagodzenie zakazu handlu. Sklepy mogą być OTWARTE w niedzielę do ustalonej godziny
  2. Przyszła na badanie USG. Lekarz prawie zemdlał, gdy zobaczył, co ma w brzuchu
  3. Oszałamiającą urodę odziedziczyła po najprzystojniejszym Polaku i zjawiskowej mamie. Córka Bogusława Lindy wygląda jak milion dolarów
  4. Niesamowite, ale jest młodszy od Dominiki Tajner o 40 lat. Była żona Wiśniewskiego od razu go pokochała
  5. Zgwałcił i zamordował setki kobiet. Mimo tego znalazła się młoda kobieta, która wzięła z nim ślub i urodziła mu dzieci

Źródło: Natemat

Następny artykuł