Nie masz drobnych, zapłacisz kartą. Kościół wprowadził terminal na datki

Nie masz drobnych, zapłacisz kartą. Kościół wprowadził terminal na datki Źródło: .

Kościół idzie z duchem czasu? Okazuje się, że tak - w jednej ze świątyń właśnie wprowadzono terminal na datki. Od tej chwili każdy wierny nie musi posiadać drobnych, żeby bez problemu "rzucić na tacę" lub wspomóc ogólny budżet kościoła. Wystarczy karta płatnicza.

Kościół poszedł na rękę wiernym, którzy w dzisiejszych czasach rzadko noszą ze sobą portfele wypchane drobniakami. Większość osób posługuje się kartą, a duchowni jednej ze świątyń postanowili wprowadzić swój plan w życie.

Kościół zdecydował się iść z duchem czasu. Ksiądz tłumaczy

Ksiądz Carlo Franco od pewnego czasu obserwował zachowania nie tylko turystów, ale też lokalnych wiernych. Po długich przemyśleniach i konsultacjach z innymi księżmi zdecydował się wprowadzić do swojej świątyni terminal na datki. Ma on służyć przekazywaniu drobnej ofiary i kupowaniu świec. Katedra, która w taki sposób podąża z duchem czasu, znajduje się w Turynie.

Ksiądz Franco wyjaśnił, że rodowici Włosi rzadko korzystają z kart płatniczych, ponieważ prowizje za nie są bardzo wysokie, a z kolei turyści nie noszą ze sobą dużej ilości bilonu lub grubszych pieniędzy. Zazwyczaj, odwiedzając turyńską katedrę, chcą zostawić 1-2 euro datku i teraz będzie to możliwe. W tych czasach wszystko odbywa się bezgotówkowo. 

Nie tylko katedra w Turynie wpadła na taki pomysł

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Urządzenie zostało zamontowane i przetestowane przez setki wiernych i turystów już w sierpniu. Zdecydowanie zdało egzamin. Poza tym ksiądz cieszy się, że przez taką technologię kradzieże pieniędzy z puszek nie będzie już tak częsta. Podobne rozwiązanie wprowadził także kościół w Chioggia koło Wenecji. To tylko kwestia czasu, kiedy w większości włoskich świątyń pojawią się terminale.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono informacje o córce Kornela Morawieckiego. Takich wiadomości nikt się nie spodziewał
2. Krzysztof Jackowski ma fatalne wieści dla milionów Polaków. Lepiej się przygotujcie na koszmarną zimę, tak źle jeszcze nie było

Terminale są również tak zaprogramowane, by spełniać potrzeby wiernych. Na dotykowym ekranie można wybrać, na co chce się złożyć datek. Do wyboru jest dobrowolna ofiara, kupno świecy lub opłacenie mszy. Następnie samemu wybiera się kwotę. Księża, mając styczność z wydrukami, wiedzą, na co i ile pieniędzy zostało zebranych. Dla nich samych to bardzo wygodne rozwiązanie - i do tego bezpieczne. We włoskich świątyniach w ostatnim czasie dochodzi do kradzieży drobnych dewocjonaliów lub właśnie puszek z ofiarami, o których wspominał ksiądz z turyńskiej katedry. Złodzieje nie będą mieć możliwości kradzieży "elektronicznych datków".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najbardziej ABSURDALNE opłaty. W Polsce płacić muszą nawet martwi
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Marcin i Monika wyszli z własnego wesela. Powód jest niebywały
  4. Matka z ojczymem zgotowali piekło synom. Gwałcili ich, bili, celowo wywoływali wymioty; podano nowe informacje o bulwersującej sprawie
  5. Tadeusz Rydzyk w końcu wyznał całą prawdę o autach od bezdomnego! Wiele osób będzie bardzo zaskoczonych

Źródło: TVP Info

Następny artykuł