Kościół dopiął swego. Znaleziono nowy sposób na uzyskanie pieniędzy od wiernych

Kościół dopiął swego. Znaleziono nowy sposób na uzyskanie pieniędzy od wiernych Źródło: Rusty Ridley

Kościół wychodzi naprzeciw młodym wiernym, jednocześnie ułatwiając sobie pozyskiwanie od nich ofiar. W jednej w krakowskich świątyń zamontowano bowiem urządzenie nazywane ofiaromatem. Umożliwia ono bezgotówkowe wpłacenie danej kwoty na rzecz parafii.

Kościół ewidentnie stara się iść z duchem czasu w bardzo konkretnym zakresie działań. Chodzi o metody umożliwiania wiernym wpłacania datków na parafię lub wybrany przez siebie cel w ramach wspólnoty. Dotąd najczęstszym sposobem było oczywiście wrzucanie monet lub banknotów na tacę i do specjalnych skarbonek. Standardy zaczynają się jednak powoli zmieniać.

Kościół znalazł nowy sposób na pobieranie datków od wiernych

W parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana M. Kolbego w krakowskich Mistrzejowicach, w grudniu 2019 roku zamontowano ofiaromat. Dzięki urządzeniu wierni mogą wybrać konkretną kwotę, a później wpłacić ją bezgotówkowo w sposób zbliżeniowy. Czasami istnieje nawet możliwość wskazania konkretnego celu, na który mają zostać przeznaczone pieniądze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wierny wprawdzie nie otrzymuje przy tej transakcji paragonu, jednak najczęściej może liczyć na potwierdzenie przysyłane w wiadomości SMS. Co więcej, wspomniana parafia pod wezwaniem św. Maksymiliana M. Kolbego umożliwia także bezgotówkowe płatności w kancelarii, gdzie zazwyczaj przekazuje się na przykład datki za udzielenie danych sakramentów.

Ofiaromaty przyszłością polskich parafii katolickich?

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus w ośrodku turystycznym, zarażone dziecko. Miasteczko robi wszystko, by uniknąć paniki
2. Infekcja okazała się gorsza niż przypuszczano, Paweł Królikowski planował samobójstwo. Nikt nie miał pojęcia, o dramacie uwielbianego aktora przed laty

Ofiaromaty wkrótce mają trafić także do innych krakowskich świątyń. Poza tym zainteresowali się nimi księża z kilku parafii w Lublinie i okolicach. Warto zaznaczyć, że choć w Polsce jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, na znacznie większą skalę występuje w krajach Europy Zachodniej, głównie we Francji oraz Wielkiej Brytanii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Wkrótce możesz nie kupić w aptece leków na gorączkę. Metoda ma zatrzymać koronawirusa
  3. 200 tysięcy osób bez trzynastej emerytury. Kto nie dostanie pieniędzy?
  4. Brzuch suczki był ogromny. Kiedy po urodzeniu zobaczyli szczeniaki, zamarli
  5. Pies zaczął przeraźliwie szczekać. Mama zamarła, kiedy weszła do pokoju małej córeczki

Źródło: Dobre Programy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News