Kościół wchodzi w ogromny biznes. 300 mln zł na hotele i osiedla

Kościół wchodzi w ogromny biznes. 300 mln zł na hotele i osiedla Źródło: .

Kościół w Polsce bierze się za naprawdę poważne inwestycje. Jedna z archidiecezji zabiera się za budowę horrendalnie drogiego w budowie hotelu oraz osiedla domków jednorodzinnych. Koszta przedsięwzięcia wylicza się na kwotę blisko 300 milionów złotych.

Kościół zainwestuje niebagatelną kwotę na działkach, które otrzymał od państwa jako rekompensatę za utratę mienia w okresie Polski Ludowej. Wartość obu działek wylicza się na kwotę 17 milionów złotych, a to dopiero początek. Archidiecezja warmińska zamierza zainwestować gigantyczną kwotę w rozpoczęcie budowy na niedawno odzyskanym terenie.

Kościół inwestuje gigantyczną kwotę w budowę hotelu i osiedla

Na odzyskanych przez archidiecezję warmińską terenach stanąć ma luksusowy, czterogwiazdkowy hotel oraz osiedle domków przeznaczonych do sprzedaży indywidualnym klientom. Domki mają być jednokondygnacyjne i jednorodzinne.

Archidiecezji w budowie pomóc ma BBI Development - spółka, która ma być odpowiedzialna za budowę dla kościoła Roma Tower w centrum Warszawy. Diecezja założyła z deweloperem spółkę komandytową. Inwestycją kościoła mają być dwie działki, a developera 15 milionów złotych na budowę. To dopiero początek wydatków, bo jak podają media, cała inwestycja ma kosztować 300 milionów złotych.

Budowle mają stanąć w gminie Stawiguda, niedaleko Olsztyna. Archidiecezja warmińska, aby móc rozpocząć budowę, musiała otrzymać zgodę od Watykanu (jak przy każdej inwestycji kościelnej przekraczającej 1 milion złotych).

Kościół planuje pomnożyć majątek. Hotel w Stawigudzie nie jest jedyną inwestycją kościoła w Polsce

Archidiecezja warmińska nie wnosi swoich działek do inwestycji bez powodu. Kościół ma czerpać z hotelu oraz ze sprzedaży domków jednorodzinnych zyski. Zarobione pieniądze mają być przeznaczone na remonty kościołów podlegających pod diecezję.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie jest to jedyna inwestycja jaką kościół w Polsce planuje wspólnie ze spółką BBI Development. W samym centrum Warszawy na kościelnej działce stanąć ma 170-metrowy drapacz chmur, będący jednocześnie luksusowym hotelem. Budynek ma wyglądać jak dwie połączone ze sobą wieże i zapewnić aż 55 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowych. Inwestycja ma przynieść kościołowi i developerowi gigantyczne pieniądze.

- W budynku powstanie wysokiej klasy hotel, myślę, że najlepszy hotel w Warszawie, który będzie znakiem rozpoznawczym tego miejsca - powiedział wiceprezes zarządu spółki developerskiej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3. Zadał kobiecie 60 ciosów nożem. Polsat przekazal informacje o tragedii na południu Polski
  4. Dramatyczne wieści o uwielbianej bohaterce "Barw Szczęścia". Przerażająca choroba rujnuje jej życie
  5. Kim jest mąż Szelągowskiej? Gwiazda TVN zamieściła zdjęcie w objęciach tajemniczego mężczyny
  6. Brat Magdy Gessler rozpętał medialną burzę. Te słowa mogą zaboleć słynną restauratorkę

Źródło: natemat

Następny artykuł