Czesi pokazali jak "rozstać się" z Kościołem. Teraz zaostrzają jeszcze przepisy

Czesi pokazali jak "rozstać się" z Kościołem. Teraz zaostrzają jeszcze przepisy Źródło: flickr/archidjecezja_krakowska/ (zdjęcie poglądowe)

Kościół dla czeskich władz jest instytucją, której nie należą się pieniądze od państwa w każdym przypadku. Już jakiś czas temu, weszły ustawy, które zdecydowanie odzwierciedlają opinię rządzących. Gdyby tego było mało, przepisy te już niebawem, zostaną jeszcze bardziej zaostrzone.

Kościół nie jest szczególnie uznawany przez Czechów. Co więcej, pokazali oni, jak ostatecznie się z nim rozstać, a także nie dostarczać mu żadnych pieniędzy. Wprowadzono w życie ustawy, które pozbawiły duchownych znacznej części dochodów, co mogło postawić ich w kłopotliwej sytuacji. Jak się okazuje, wszystko jeszcze ulegnie zmianie i to zdecydowanie na niekorzyść Kościoła.  

Czeskie władze negują Kościół  

Czeski rząd postanowił zdecydowanym ruchem odciąć Kościół od dopływu gotówki. Jak powiedziano, tak też zrobiono i w mgnieniu oka wcielono w życie nowe ustawy. Ku uciesze władz, mieszkańcy Czech zupełnie nie reagowali na takie poczynania, najwyraźniej nie interesując się losem Kościoła w ich kraju i duchownych. 

Dla rządu było to jednak za mało, w szczególności, ze wciąż mieli na uwadze rekompensaty, które miały być wypłacane przez 30 lat. Chodzi dokładnie o nieruchomości, które zostały przechwycone w latach komunistycznych i obecnie należą do jednostek komunalnych bądź osób prywatnych. Zarządzono wówczas, że łącznie Kościół ma otrzymać 59 mld odszkodowania.

Zmiana w ustawie

Po upływie czasu, obecne władze Czech, zdecydowanie były temu przeciwne, zatem szybko wprowadziły zmiany w ustawie. Od tego momentu, od wypłacanej rekompensaty będzie odprowadzany podatek w wysokości 19 %. W taki sposób, rząd chce ostatecznie odciąć państwo od Kościoła. 

Ponieważ mieszkańcy w żaden sposób nie protestują, duchowni zostali pozbawieni samym sobie. Mimo usilnych starań, na chwilę obecną nie udało im się znaleźć w nikim poparcia. Sytuacja zdaje się być dla nich przegrana, jednak ci starają się walczyć do samego końca. Spotykają się jedynie z pogardą i stwierdzeniem, że i tak otrzymali za dużo pieniędzy. 

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły? 
  2. NIEDOWIERZANIE! Znana prezenterka schudła 16 kg w 2,5 miesiąca! Jak to zrobiła? Nie uwierzycie [FOTO]
  3. Uczestniczka "Mam talent" nie żyje. Została znaleziona przez przechodniów w rzece
  4. Jak wyglądała Jolanta Kwaśniewska na swoim ślubie? Zbieramy szczęki z podłogi
  5. Koszmar córki Beaty Tyszkiewicz. Nie miała pojęcia, co jej ojciec zrobił 10 miesięcy przed śmiercią
  6. Zdjęcie Kasi Cichopek z ptakiem między nogami w sieci. Fani nie spodziewali się tego po aktorce

Źródło: natemat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu