Kościół - kult
Pixabay.com brenkee
Monika Majko - 6 Maja 2020

Niepokojące znalezisko w polskim lesie, m.in. stos kości i ołtarzyk. Grasuje niebezpieczny kult?

Kościół w miejscowości Końskie w województwie świętokrzyskim został sprofanowany w lutym 2020 roku. Niepokojące informacje obiegły krajowe media, a zawiadomienie o zdarzeniu wpłynęło do lokalnej policji. Teraz w okolicy pojawiły się kolejne przerażające znaki, mieszkańcy są w szoku.

Kościół p.w. Chrystusa Odkupiciela w miejscowości Końskie został sprofanowany na początku roku. Zawiadomienie o zdarzeniu trafiło na policję, a funkcjonariusze rozpoczęli śledztwo w tej sprawie. Jak donoszą media, niedawno w okolicy Końskich pojawiły się kolejne niepokojące znaki. W lesie znaleziono m.in. ołtarzyk i stos kości. Mieszkańcy są przerażeni, coraz częściej mówi się o grasującym na tych terenach groźnym kulcie.

Stan klęski żywiołowejWłaśnie powstała uchwała wzywająca rząd do natychmiastowego wprowadzenia stanu klęski żywiołowejCzytaj dalej

Kościół w Końskich został sprofanowany, policja wciąż nie znalazła winnego

W lutym br. policja w Końskich otrzymała zgłoszenie o akcie wandalizmu w lokalnym kościele. Na murze świątyni nieznani sprawcy napisali "Ty jesteś bóg", a obok umieścili liczbę 666, powszechnie uważaną na symbol szatana. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania sprawców, jednak do tej pory nie ustalono winnych zniszczenia kościelnego mienia.

- Od razu skojarzyliśmy tę profanację z nabożeństwem. Nie wykluczam, że do profanacji mogło dość w czasie ferii zimowych. W tym okresie młodzież miała dużo wolnego czasu - powiedział ks. Artur Kowalczyk, proboszcz parafii, w rozmowie z portalem Gosc.pl.

Najpierw zaatakowano kościół, później niepokojące znaki pojawiły się w lesie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pyszne ciasto wyczarujesz przy użyciu jedynie dwóch składnikówNajprostsze ciasto na świecie. Potrzeba tylko 2 składników, prawdziwe niebo w gębieCzytaj dalej

Niedawno w okolicy Końskich znów pojawiły się niepokojące symbole. Podobne napisy i znaki zaobserwowano w lasach pomiędzy Kazanowem a Sierosławicami i Bedlenkiem. Znalezisko przypominało "ołtarzyk" stworzony w celu czczenia bóstwa. Wokół duże głazy, na który napisano "Satan stay here" pełno było satanistycznych znaków, a w pobliżu usypano również stos kości. Mrożący krew w żyłach widok bardzo zaniepokoił lokalnych mieszkańców. Nie mają pojęcia, kto mógłby stać za tymi działaniami, boją się, że w okolicy grasuje groźny kult.

- Policjanci potwierdzili, że na kilku drzewach są wymalowane tego typu symbole. Obecnie trwają ustalenia, do kogo działka należy. Ustalamy, czy las jest prywatny, czy państwowy. Czekamy na odpowiedź - przekazała Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Dzisiaj grzeje:

1. GIS ostrzega wszystkich Polaków. Już się zaczęło, wszyscy są zagrożeni

2. Na co naprawdę chorowała córka Kasi Kowalskiej? Gwiazda: ”Jak śmiałaś, córeczko”

Lokalne media przekazały słowa kobiety, która podczas spaceru natknęła się na satanistyczny ołtarz w lesie. Informatorka portalu TKN24.pl przekonuje, że na miejscu zobaczyła zabite zwierzęta.

- W zeszłą niedzielę byłam na spacerze z synem. Natknęliśmy się na to. W tym tygodniu zabitych kilka kur i powieszone na drzewie - miała przekazać kobieta w rozmowie z TKN24.pl.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny apel lekarza z Bergamo. Przedstawił, jak wygląda sytuacja w jego kraju
  2. Świat obiegła przerażająca informacja. Nie żyje gwiazdor znany w całym kraju, pierwszy taki przypadek na świecie
  3. Dopiero teraz Anna Dymna opisała ostatnie spotkanie ze Zbigniewem Wodeckim. Ciężko opanować łzy
  4. Mężczyzna zapłacił na stacji benzynowej banknotem 200 zł i odjechał. Gdy kasjer zobaczył, co dostał, aż pobladł
  5. Nie mieści się w głowie, co ksiądz robił z chłopcem. Musiał trafić do szpitala, ból był przytłaczający
  6. Spis najlepszych dni w 2020 roku na sianie ogórków. Zbiory będą niesłychane, "we wtorek pełen worek"

Krzysztof JackowskiJackowski pomaga w poszukiwaniu Kacperka. Kobieta zdradziła całą prawdę o działalności, jaką podejmujeCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News