Kościół w dobie pandemii
pxhere CC0 Domena publiczna
Irmina Jach - 5 Listopada 2020

Czy kościoły powinny zostać zamknięte na czas epidemii? 52% Polaków jest na tak

Kościół, pomimo licznych obostrzeń nałożonych na różne obszary polskiej gospodarki, pozostaje otwarty. Wiele osób uważa, że to pominięcie jest ewidentnym błędem rządu. Zgromadzenia w zamkniętych pomieszczeniach sprzyjają transmisji niebezpiecznego patogenu. Uważacie, że na czas pandemii powinno się zamknąć świątynie?

Kościół powinien być zamknięty na czas trwania pandemii koronawirusa - za takim rozwiązaniem opowiada się ponad połowa Polaków. Obostrzenia, które zostały przedstawione przez Mateusza Morawieckiego, nie zakładają przerwy w działaniu miejsc kultu. Czy słusznie?

Nie żyje gwiazdor disco polo. Zrozpaczona żona przekazała tragiczne informacjeNie żyje gwiazdor disco polo. Zrozpaczona żona przekazała tragiczne informacjeCzytaj dalej

Kościół powinien zostać zamknięty na czas pandemii?

Rząd, ustalając restrykcje sanitarne, uregulował liczbę osób, które mogą jednocześnie uczestniczyć w nabożeństwach. Według najnowszych założeń w kościoły mieszczą maksymalnie jedną osobę na 15 metrów kwadratowych. To ograniczenie identyczne, jak podczas wiosennego lockdownu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Wielu Polaków uważa, że to niesprawiedliwe, że kościół może liczyć na taryfę ulgową względem basenów czy siłowni, które zostały całkowicie zamknięte. "Super Express" przeprowadził sondaż, z którego wynika, że większość Polaków chciałaby zamknięcia świątyń z powodu epidemii koronawirusa.

Zdecydowanie za zamknięciem opowiedziało się 27 procent respondentów. Do takiego rozwiązania raczej przychyla się kolejne 25 procent badanych co łącznie daje 52 procent osób opowiadających się za tym rozwiązaniem. Mocny sprzeciw wobec zamykania kościołów zgłasza zaledwie 18 procent obywateli naszego kraju.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz

2. Nagła śmierć gwiazdora disco-polo. Porażające słowa zrozpaczonej żony: „Z Tobą odeszła część mnie”

3. Nie żyje uwielbiany gwiazdor Polsatu. Miał tylko 31 lat

Uważacie, że w obliczu dramatycznej sytuacji epidemiologicznej, którą odnotowuje się obecnie na terenie Polski, kościoły powinny zostać zamknięte?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat na polowaniu. Myśliwy zastrzelił 16-letniego ucznia, który zbierał jabłka w sadzie
  2. Agnieszka Radwańska została dotkliwie zaatakowana na Instagramie. Nie mogła dłużej wytrzymać, przerwała milczenie
  3. Stan był bardzo ciężki, lekarze robili co w ich mocy. Media obiegła właśnie wieść o stanie zdrowia męża Anny Dymnej
  4. Najbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocy
  5. Mama szła z synem za rękę. Nagle zrobiła niewyobrażalną rzecz, nagranie z polskiego miasta tylko dla wytrwałych
  6. Regularne sygnały z pobliskiej galaktyki docierają do Ziemi. Jedna z teorii mówi, że mogą to być kosmici
  7. Mama dała dziecku buziaka, a jego reakcja podbiła miliony serc w sieci. Wideo sprawi, że na pewno się uśmiechniesz
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News