Bracia Sekielscy wśród 50 najważniejszych ludzi tego roku na świecie! Wszystko za sprawą "Tylko nie mów nikomu"

Bracia Sekielscy wśród 50 najważniejszych ludzi tego roku na świecie! Wszystko za sprawą "Tylko nie mów nikomu" Źródło: Wikimedia Commons /

Za sprawą braci Sekielskich Kościół w Polsce przeżywa niemały kryzys. Reportaż "Tylko nie mów nikomu" ich autorstwa wyświetlono już ponad 23 miliony razy. Jak donosi "NaTemat", Polacy właśnie znaleźli się w prestiżowym rankingu magazynu "Bloomberg" wśród 50 najbardziej wpływowych ludzi świata.

Kościół przez nich miał nie lada problemy. O braciach Sekielskich zrobiło się głośno pół roku temu za sprawą reportażu na temat ukrywania przez duchownych pedofilii w ich strukturach. Tym razem film "Tylko nie mów nikomu" docenił magazyn "Bloomberg", który umieścił Tomasza i Marka Sekielskich w rankingu 50 ludzi świata finansów, mody, technologii czy handlu, którzy wywarli największy wpływ na to, co działo się w 2019 roku. 

O skali kryzysu związanego z pedofilią w Kościele w Polsce dowiedział się cały świat

Magazyn "Bloomberg" poświęcił polskim dziennikarzom osobny artykuł, w którym już w nagłówku informuje, że po ujawnieniu skali pedofilii w Kościele w Polsce powstał projekt wprowadzający dwukrotnie większą karę więzienia za przestępstwo pedofilii. Podkreślono również, że Sekielscy sfinansowali swoją produkcję dzięki mediom społecznościowym. Magazyn wskazuje, że dokument ma już 23 miliony odsłon na YouTube i cieszył się tak ogromną popularnością, że postanowiła pokazać go telewizja. Bloomberg pisze również o przeprosinach polskiego episkopatu odczytanych podczas niedzielnej mszy w całym kraju. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bracia Sekielscy planują drugą część filmu

Sekielscy to pierwsi Polacy w historii, którzy znaleźli się w rankingu "Bloomberg" wśród 50 najbardziej wpływowych ludzi świata. Teraz planują drugą część filmu o pedofilii w Kościele, o czym również poinformował magazyn w artykule poświęconym dziennikarzom. Jak napisał Tomasz Sekielski w komentarzu na Facebooku, nowy film zostanie opublikowany na początku roku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany muzyk. Miał 27 lat, przyczyny są niejasne
2. TVN przekazuje pilne ostrzeżenie wszystkich banków w Polsce. Możecie stracić wszystkie pieniądze

Poza braćmi Sekielskimi, w rankingu magazynu "Bloomberg" znaleźli się m.in. Greta Thunberg, Rihanna czy żeńska narodowa drużyna piłki nożnej z USA. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Lewandowska prosi fanów o pieniądze. Kwota ścina z nóg, sprawa jest ważna i pilna
  2. Na jaw wychodzą kolejne, porażające kulisy morderstwa Filipka. Ojciec chłopca przed śmiercią szukał pomocy na policji, ale to nie wszystko
  3. Co mówi o Tobie kształt małego palca? Będziesz zdumiony, jakie cechy ujawnia, nawet te, do których w życiu się nie przyznasz
  4. Ktoś tu straci pracę? Żarty z Magdy Ogórek w TVP Info
  5. Zapukają do drzwi i nakażą wracać do pracy. ZUS coraz częściej przerywa L4

Źródło: NaTemat.pl

Następny artykuł