Wszystko pod osłoną nocy. Kościół w Polsce otrzymały właśnie specjalne prawo, wiele osób będzie dogłębnie oburzonych

Wszystko pod osłoną nocy. Kościół w Polsce otrzymały właśnie specjalne prawo, wiele osób będzie dogłębnie oburzonych Źródło: Jakub Kaminski/East News

Kościół pod osłoną nocy zyskał kolejne prawo. Wiele osób będzie oburzonych, gdy dowie się jak dobrze na decyzjach rządu wychodzą polscy duchowni.

Kościół zyskał na decyzji, która zapadła nieoczekiwanie w nocy. Niewiele osób zdawało sobie sprawę, że tak naprawdę nocna decyzja polityków, znacznie wpłynie na sytuację duchownych w Polsce. Takiego wsparcia chyba nikt nie zakładał, wielu Polaków będzie dogłębnie oburzonych, gdy poznają prawdę na temat całej sytuacji. 

Kościół jest chroniony przez tarczę antykryzysową

Przypomnijmy, poprawka o ochronie Kościoła przez tarczę antykryzysową trafiła pod głosowanie o godzinie 1 w nocy 28 maja, gdy obradowała Komisja Finansów Publicznych. Dzięki niej Kościół i związki wyznaniowe podlegają szczególnej ochronie. Jeszcze podczas debaty nad pracami Henryk Kowalczyk, poseł PiS, zauważał, że Kościół także stracił podczas pandemii, a przecież także zatrudnia pracowników. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Już na początku pandemii większość firm nie mogących normalnie funkcjonować było zainteresowanych umorzeniem składek ZUS. W czerwcu pojawiła się informacja, że ZUS umorzył świadczenia na kwotę ponad 7 miliardów złotych, wypłacając jednocześnie dwa miliardy złotych "postojowego". Niedawno, bo w połowie sierpnia, Sejm przyjął ustawę, z które wynika, że część przedsiębiorców nadal będzie zwolniona ze składek oraz będzie mogła korzystać ze świadczenia postojowego. Nowy projekt ustawy zakłada, że zwolnieniami w opłacie składek zostały objęte firmy działające w branży transportowej, rozrywkowej, rekreacyjnej oraz artystycznej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła zmiana od dzisiaj. Ministerstwo podjęło decyzję

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Smutne doniesienia z samego rana. Nie żyje wielka aktorka

Kościół zwolniony ze składek na 19 milionów 

Jak dowiedzieli się dziennikarze portalu gazeta.pl., Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach tarczy antykryzysowej zwolnił z opłacania składek także Kościół, związki wyznaniowe, klasztory oraz instytucje związane z organizacją rekolekcji czy pogrzebów. Łącza kwota składek to 19,4 miliomów złotych. Zgodnie z oficjalnymi danymi ZUS, oznacza to, że pozytywnie rozpatrzono aż 2,9 tysięcy wniosków w okresie od marca do maja. Jeżeli chodzi o świadczenia postojowe, to przyznano ich 300. Ich wartość wyniosła 500 tysięcy złotych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uczestniczka "Taniec z gwiazdami" otrzymała niespodziewany, bolesny cios. Tragedia tuż przed występem
  2. Wszystko zacznie się już niebawem. Lepiej się przygotować, żywioł uderzy z wielką siłą
  3. Tragiczny początek weekendu. 10 osób nie żyje, inne walczą o życie, policja potwierdziła najczarniejszy scenariusz
  4. Rodzinny dramat Zenka Martyniuka. Wszyscy milczeli, jest naprawdę źle
  5. Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwór
  6. Jej zjedzenie mogło skończyć się koszmarem. Ważny komunikat GIS, natychmiastowa reakcja Lidla i Biedronki

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News