"Gdzie my k**wa żyjemy?". Sekielski nie wytrzymał po interwencji policji w kościele w Bełchatowie

"Gdzie my k**wa żyjemy?". Sekielski nie wytrzymał po interwencji policji w kościele w Bełchatowie Źródło: Wikimedia Commons/WybieramEuropę

Tomasz Sekielski znów krytykuje kościół. Tym razem odniósł się do głośnej sprawy dziecka, które wypluło opłatek w trakcie mszy w Bełchatowie. Znany dziennikarz nie wytrzymał.

Sekielski niejednokrotnie krytykował Kościół. Wszak jego najbardziej popularnym dziełem był dokument "Tylko nie mów nikomu", który obnażał skandale pedofilskie wśród hierarchów kościelnych. Przy okazji głośnej sprawy dziecka, które zatrzymała policja za wyplucie hostii, nie omieszkał udzielić ostrego komentarza.

Kościół znów pod ostrzałem. Tomasz Sekielski komentuje interwencje policji w bełchatowskim kościele

Według tego co podają źródła, w Bełchatowie na wieczornej mszy świętej 13-latek miał wypluć hostię i schować ją do kieszeni na oczach wiernych. Po tym księża mieli go zatrzymać, a następnie wezwać policję. Nastolatek później tłumaczył się, że zrobił to dlatego, że bolał go ząb. Sprawa odbiła się głośnym echem w kraju i była szeroko komentowana. Teraz do głosów dyskusji dołączył Tomasz Sekielski.

- 6 miesięcy od premiery Tylko Nie Mów Nikomu. NIKT, dosłownie NIKT z Kościoła nie zgłosił chęci kontaktu/pomocy/zadośćuczynienia ŻADNEJ Z OFIAR, które opowiedziały w filmie swoją historię. Nie znalazł się nawet jeden duchowny... A teraz ścigają dziecko wypluwające opłatek... Polski Kościół AD 2019... Gdzie my k.. żyjemy? [pisownia oryginalna, dop. redakcji] - grzmiał Tomasz Sekielski.

Internauci reagują na komentarz Sekielskiego

Taka wypowiedź znanego dziennikarza nie mogła przejść przez echa. Wielu komentujących poparło Tomasza Sekielskiego, dorzucając do głośnej sprawy swoje zdanie w komentarzach. Okazuje się, że sporo Polaków jest oburzonych sprawą nastolatka z bełchatowskiego kościoła.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dziw, że żadnej reakcji, z żadnej strony. A do 13-latka, który ponoć wypluł hostię, policja od razu przyjechała. To już jakaś komedia się robi - pisał internauta.

Dzisiaj grzeje: 1. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
2. Już 16 osób nie żyje. Niestety, napływają tragiczne informacje z polskich miejscowości, uważajcie na siebie

- Niech mi ktoś powie, że kościół to droga do Boga ... Jeśli jest jakiś Bóg i jakieś niebo, to tenże Bóg, w tymże niebie, patrząc na tą żałosną instytucję, zwija się z bólu i zażenowania... - komentował inny użytkownik.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szykują się OGROMNE zmiany w emeryturach. Zobacz co czeka Twoje pieniądze
  2. Nie żyje uwielbiany muzyk. Miał tylko 21 lat, śmierć przyszła niespodziewanie
  3. Ciężko uwierzyć własnym oczom. Korwin-Mikke pokazał grób rodzinny, niespotykany widok
  4. Grób "Babki z Kiepskich" to jedno z najsmutniejszych miejsc na świecie. Aktorka nie żyje już 12 lat
  5. Ujawnione tajemnice Chylińskiej rozdzierają serce. Niepojęty sekret dot. męża gwiazdy polskiej sceny muzycznej jest nadal pilnie strzeżony

Źródło: Polityczek

Następny artykuł