Kościół zamknięty
Pixabay.com kisistvan77
Monika Majko - 3 Maja 2020

Pilny komunikat. Proboszcz ma koronawirusa, kościół i parafia zamknięte

Kościół i parafia w Katowicach zostały zamknięte do odwołania, wszystko przez koronawirusa, który został wykryty u jednego z duchownych. Księża z probostwa przekazali informacje za pomocą mediów społecznościowych, kapłani wystosowali do wiernych oficjalny komunikat w tej sprawie.

Kościół w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w katowickiej dzielnicy Murcki został zamknięty do odwołania, wszystko przez potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z duchownych sprawujących posługę w świątyni. Kapłani z probostwa przekazali informacje wiernym w oficjalnym komunikacie.

Majówka 2020, tragiczny finałTragiczny finał majówki. MZ właśnie przekazało wyjątkowo smutne informacjeCzytaj dalej

Kościół i parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach zostały zamknięte z powodu koronawirusa

Wierni katoliccy z katowickiej dzielnicy Murcki mają powody do niepokoju. Kościół i parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa zostały zamknięte do odwołania, informacje przekazali kapłani z probostwa. U jednego z księży potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

- Drodzy Parafianie! W związku z zarażeniem COVID 19 w porozumieniu z Kurią Metropolitalną w Katowicach, została podjęta z dniem 02.05.2020 decyzja o zamknięciu dla wiernych kościoła i probostwa, aż do odwołania. Msze święte w zamówionych intencjach odprawiane są w kaplicy na probostwie bez udziału wiernych. Modlimy się za Was i pamiętamy. Trzymajcie się w zdrowiu i uważajcie na siebie. Wasi Kapłani! - napisali przedstawiciele parafii na oficjalnym Facebooku.

Kościół będzie nieczynny do odwołania. Proboszcz parafii został zakażony wirusem SARS-CoV-2

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Krzysztof RutkowskiRutkowski ujawnia porażającą prawdę o poszukiwaniach Kacperka. Bardzo ostre słowa o policji i sądzieCzytaj dalej

Choć nie podano informacji o danych zakażonego, "Dziennik Zachodni" przekazał, że chodzi o proboszcza parafii. Ks. Tomasz Wojtal, rzecznik prasowy metropolity katowickiego, potwierdził doniesienia lokalnych dziennikarzy.

- Kościół i probostwo zostały zamknięte do odwołania. Ksiądz proboszcz miał wcześniej kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. W ramach procedur prowadzonych przez Sanepid, ksiądz proboszcz został zbadany i wtedy okazało się, że jest chory. Czuje się on jednak dobrze, zamknięcie kościoła nie ma związku z jego złym stanem zdrowia, a z procedurami - przekazał ks. dr Tomasz Wojtal.

Dzisiaj grzeje:

1. Ogromna zmiana w ostatniej chwili. Rząd nagle podjął decyzję, która ucieszy miliony Polaków

2. Niestety, nie żyje Paulina. Jej własny chłopak zrobił z ciałem niewybaczalną rzecz

Polski rząd wprowadza obecnie II etap łagodzenia restrykcji panujących na terenie kraju z powodu pandemii koronawirusa. W związku z tym zmieniły się również zasady dotyczące liczby wiernych, biorących udział w obrzędach religijnych. W obiektach kultu od 20 kwietnia może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. W świątyniach do 75 metrów kwadratowych przebywać może do pięciu osób. W pogrzebach może wziąć udział do 50 osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagła śmierć nastolatki. Odeszła 15-letnia Julia
  2. Polscy kibole starli się przed szpitalem. Gorszące sceny zarejestrowała kamera (WIDEO)
  3. Dramatyczny apel mamy Kacperka. Słowa, których nikt się nie spodziewał, chodzi o tatę dziecka
  4. Tragiczne wieści, ciało znaleziono po północy. Mimo reanimacji, nie udało się go uratować
  5. Owczarek niemiecki całe życie spędził na łańcuchu. Po raz pierwszy zobaczył morze, jego reakcja wzrusza i bawi do łez
  6. Dziwili się po co jej paleta w ogródku. Zaniemówili widząc co w niej wyrosło

GwałcicielZgwałcił Joannę, ale najgorsze zrobił dopiero później. Skandaliczne kulisy, wielu Polaków się wścieknieCzytaj dalej

źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News