Gdy kobiety modliły się w kościołach, dochodziło do nieprawdopodobnych scen. Musiała interweniować policja

Gdy kobiety modliły się w kościołach, dochodziło do nieprawdopodobnych scen. Musiała interweniować policja Źródło: Pixabay/Himsan

Kościół dla wielu osób jest miejscem, w którym w spokoju można pomyśleć o swoim życiu i oddać się refleksjom. Gdy te kobiety modliły się w świątyni, w międzyczasie dochodziło do nieprawdopodobnych zdarzeń. Nie obyło się bez interwencji policji.

Kościół z założenia jest miejscem spokojnym i przyjaznym, w którym każdy wierny powinien czuć się bezpiecznie. Na skutek wydarzeń, które miały miejsce w ten świątyni, musiała interweniować policja. Gdy kobiety oddawały się modlitwom, działo się coś nieprawdopodobnego. 

Kościół scenerią dla skandalicznych czynów 

Kościół w Jeleniej Górze musiał poradzić sobie z serią tajemniczych incydentów, które zostały zgłoszone przez modlące się w nim kobiety. Nikt nie spodziewał się, że do takich rzeczy może dochodzić w świątyni. Jak widać, nawet tam trzeba mieć się na baczności. 

Parafiankom zaczęły bowiem ginąć torebki. Kobiety były tak skupione na modlitwie, że nie kontrolowały tego, co dzieje się wokół nich. Nie wiedziały również, że w świątyni grasuje złodziej, który jedynie czeka na dogodną okazję. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Interwencja policji 

Policja została poinformowana o całej sprawie przez pokrzywdzone. Kobiety szacują swoje straty na 7 tysięcy złotych. W swoich torebkach miały bowiem dokumenty, telefony komórkowe i karty płatnicze. Funkcjonariusze dokładnie przyjrzeli się sprawie i rozpoczęli działanie od sprawdzenia nagrań pochodzących z kamer monitoringu, który znajduje się w kościele. 

Okazało się, że złodziejką jest 19-letnia mieszkanka Jeleniej Góry. Nastolatka ewidentnie usiłowała w łatwy sposób się wzbogacić i wymyśliła, że wykorzystanie naiwności modlących się kobiet to najprostsza z metod. Sprawczyni grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

To przestępstwo najbardziej szokuje tym, że doszło do niego w świątyni. Trzeba być naprawdę bezczelnym, żeby zdecydować się na okradanie ludzi w kościele. 

- Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, a w szczególności ustalają co kobieta zrobiła ze skradzionym mieniem - wyjaśniła przebieg akcji  podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny wokalista. Zmarł po ciężkiej chorobie, opłakują go gwiazdy
2. Andrzej Duda przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje bohater naszych czasów

Funkcjonariusze ostrzegają, żeby uważać i nie zostawiać swoich rzeczy bez opieki, nawet w kościele. Chwila nieuwagi może spowodować, że ktoś stanie się kolejną ofiarą kradzieży

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ikea wycofuje niepozorny produkt. Śmiertelnie groźny dla dzieci
  2. W dniu ślubu teściowa szepnęła jej coś na ucho. Panna młoda prawie zemdlała. Nic dziwnego - to było straszne
  3. Żona nigdy miała nie poznać prawdy. Mężczyzna otworzył list od kochanki i zemdlał na oczach małżonki
  4. Rewolucyjny pomysł na paznokcie hybrydowe wywołuje zachwyt. Piorunujące psie motywy sprawiają, że pazurki są nieziemskie
  5. Niesamowite informacje dotyczące majątku po Zbigniewie Wodeckim. Żona podjęła decyzję

Źródło: FAKT 24

Następny artykuł