Kolejny seksualny skandal w Kościele. Jezuita oskarżony o molestowanie dzieci i kobiet

Kolejny seksualny skandal w Kościele. Jezuita oskarżony o molestowanie dzieci i kobiet Źródło: unsplash/james_coleman/

Kościół, w którym dochodzi do molestowania, zazwyczaj traci w oczach wiernych. Ofiary księży coraz odważniej opowiadają o przypadkach, gdy osoby duchowne je molestowały. Tym razem oskarżony o pedofilię został jezuita.

Kościół był zmuszony zabrać głos w sprawie jezuity, który został oskarżony o molestowanie kobiet i dzieci. Sprawa przeciwko duchownemu toczyła się latami, a w raz z biegiem czasu na jaw wychodziło coraz więcej szokujących faktów. Nikt nie był świadom jego prawdziwego oblicza, które skrzętnie skrywał. 

Jezuita oskarżony o molestowanie. Kościół musiał się tłumaczyć 

Ks. Renato Poblete Bartha zmarł w roku 2010, jednak temat jego rzekomych pedofilskich występków jest nieustannie poruszany i szeroko komentowany. Chilijska kuria jezuitów wydała oświadczenie chwilę po tym, jak podwójne życie duchownego zostało ujawnione. W komunikacie między innymi przeproszono za czyny, których się dopuścił oraz za to, że reakcja nastąpiła zbyt późno. 

Wiadomo, że Bartha przez lata dopuszczał się molestowania na dzieciach i kobietach. Ponadto chilijscy śledczy ustalili, że duchowny był w dwóch stałych związkach, co sprytnie zatajał. Okazuje się, że w obu relacjach dopuszczał się przemocy seksualnej, a nawet zmusił swoje partnerki do aborcji. Wszystko to, czego dopuścił się jezuita przez 48 lat zostało dokładnie opisane w 400-stronicowym dokumencie. Znalazło się tam między innymi wiele dowodów na pedofilskie zachowania księdza. Co więcej, otwarcie stwierdzono, że to jego opinia jako "dobrego człowieka" sprawiła, że przez lata nikt nie odkrył prawdy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jezuici z Chile proszą o wybaczenie 

Współbracia zmarłego duchownego oficjalnie przyznali, że nie są w stanie wyrazić słowami tego, jak wielki ból sprawiły im poczynania Bartha.  Postanowili jednak prosić o wybaczenie. 

- Prosimy o przebaczenie za czyny wykorzystywania i za naszą ślepotę oraz zaniedbania - mówił przełożony prowincji jezuitów w Chile ks. Cristian del Campo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lech Wałęsa ma powody do radości! Jeszcze nigdy nie był taki szczęśliwy! Gratulacje spływają do niego z całej Polski
  2. Nie żyje znany polski sportowiec. Zginął okrutną śmiercią. Osierocił czterech synów
  3. Wiktoria Gąsiewska szaleje bez stanika. Gorące zdjęcie gwiazdy Rodzinka.pl w sieci
  4. Uczestnik "Milionerów" kpił sobie z Urbańskiego. Chwilę później stał się pośmiewiskiem całej Polski
  5. Tragedia na festiwalu Jurka Owsiaka Pol'and'Rock. Nie żyje mężczyzna, policja w akcji
  6. Nagła, niespodziewana wiadomość wstrząsnęła fanami. Nie żyje gwiazda serialu "Przyjaciółki"

Źródło: polsatnews

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News