Polski szpital zainfekowany!

Polski szpital zainfekowany! Źródło: Fot. pexels.com

Szpital powinien być miejscem, w którym chorzy mogą spokojnie wracać do zdrowia. Niestety, czasem jest dokładnie odwrotnie i taka placówka staje się zagrożeniem. Kościerzyna jest tego przykładem, tam szpital został zainfekowany groźną bakterią.

Kościerzyna nie miała do tej pory takich problemów. Teraz jeden z miejscowych szpitali został zainfekowany groźną dla zdrowia i życia osłabionych chorobą pacjentów, bakteria - legionellą.

Kościerzyna: w szpitalu wykryto legionellę

Legionellę wykryto w ciepłej wodzie użytkowej w szpitalu w Kościerzynie. W tej sprawie zainterweniowała już Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny. Legionella może wywołać niebezpieczne choroby, takie jak - zapalenie płuc, gorączka Pontiac lub legionellozę, która zresztą jest zakaźna. Aby uniknąć ciężkich przypadków wśród pacjentów, Inspektor Sanitarny w Kościerzynie zdecydował m.in. o wyłączeniu z eksploatacji pryszniców ciepłej wody w placówce. Dodatkowo, na oddziale dziecięcym wyłączono urządzenia i instalacje wodne. Głównie dlatego, że niedojrzały układ odpornościowy dzieci jest bardziej narażony na zachorowanie z powodu legionelli. Zdecydowano również o dezynfekcji i wyczyszczeniu systemu kanalizacyjnego. Po tygodniu zostaną powtórzone badania ciepłej wody w szpitalu. Po opanowaniu początkowego kryzysu, kontrola będzie powtarzana co kwartał. Widać Inspektorat robi wszystko, by pacjenci nie wpadli w niepotrzebną panikę. - Przy zachowaniu nakazów oraz rzetelnym egzekwowaniu ich przez Zarządcę Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie należy stwierdzić, że pacjenci przebywający w szpitalu są bezpieczni - uspokaja Grażyna Greinka z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Kościerzynie. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co się dzieje z ministrem PiS? Leży w szpitalu, nie może mówić
  2. Jan Paweł II miał siostrę. Jej historia jest wstrząsająca
  3. Tęcza WRACA do Warszawy. Gdzie? Przed słynny kościół!
  4. KFC wyśmiał prezydenta Dudę! Wpis sieci robi furorę w internecie
  5. Dziewczyna Macierewicza przerywa milczenie. Ujawnia jego sekrety
Źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News