Korzystasz z Facebooka? Papież Franciszek ma dla Ciebie ważny apel

Korzystasz z Facebooka? Papież Franciszek ma dla Ciebie ważny apel

Obecna głowa Kościoła bardzo chętnie zwraca się bezpośrednio do młodzieży i utrzymuje z nią doskonały kontakt. Papież Franciszek w swoim orędziu do najmłodszych katolików zawarł przesłanie dla użytkowników mediów społecznościowych, m.in. Facebooka. Słowa biskupa Rzymu dotyczą także Ciebie!

W przyszłym roku w środkowoamerykańskiej Panamie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Cykliczna impreza, organizowana co trzy lata jest największym zlotem młodych chrześcijan na Ziemi. Każda z nich skupia miliony pielgrzymów z najodleglejszych zakątków świata. ZOBACZ TAKŻE: Religijni fanatycy oszaleli. Palą pieluchy bo kot przypomina im… Poprzednie ŚDM odbyły się w Krakowie. Tradycyjnie gościł na nich papież. Choć do następnego zjazdu pozostało ponad 12 miesięcy, już dziś watykański suweren wystosował apel do młodych. Jak zwykle, w swoim stylu zahaczył o ich bieżące problemy.

Franciszek ma dla Ciebie ważny apel

Tematem orędzia wygłoszonego na 33. Światowy Dzień Młodzieży w Niedzielę Palmową 25 marca było samookreślenie się i jego współczesne wymiary. Franciszek zaapelował do młodych o unikanie chowania się za sztucznymi tożsamościami i zbliżenie do wiary. ZOBACZ TAKŻE: Czym zajmuje się partnerka Chajzera? Mocno się zdziwicie Zwrócił przy tym uwagę na palący problem współczesnej młodzieży, czyli rozwój alternatywnej rzeczywistości, świata online, do którego uciekają poszukujący swojej tożsamości ludzie. Używając adekwatnego do sytuacji słownictwa, zaapelował do młodych, by nie lękali się spojrzeć w twarz swoim problemom i zaufali Kościołowi, który zaakceptuje ich takich, jakimi są.
- (Młodzi - red.) chowając się za maskami i fałszywymi tożsamościami tak, że sami niemal stają się fake’iem - głosił papież.

Papież Franciszek do młodzieży

Gospodarz Stolicy Piotrowej dużą część swojego pontyfikatu poświęcił najmłodszym i ich rozterkom. Mówi językiem przystępnym i nie boi się poruszać drażliwych dla bardziej konserwatywnych duchownych tematów. Jego wiadomość związana z nadchodzącą Niedzielą Palmową zawiera zachętę do przyjęcia misji, jaką jest troska o Kościół i jego przyszłość. Papież dodał również, że aby potraktować Światowy Dzień Młodzieży jako bezpośrednie przygotowanie do panamskiego zjazdu oraz ogłosił zwołanie specjalnego synodu poświęconego młodym.
- Pragnę, aby w Kościele powierzono wam ważne obowiązki, aby była odwaga pozostawiania wam przestrzeni; a Was proszę: przygotujcie się, aby te obowiązki przyjąć. To dobry zbieg okoliczności. Uwaga, modlitwa i refleksja Kościoła będą skierowane na Was, ludzi młodych, z pragnieniem zrozumienia, a przede wszystkim przyjęcia drogocennego daru, jakim jesteście dla Boga, dla Kościoła i dla świata - ogłosił Franciszek.
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
źródło: rmf24.pl
Następny artykuł