Mężczyzna, który korzystał z usług nieletniej prostytutki musi teraz kupować jej książki oraz inne materiały edukacyjne. Oprócz tego spędzi w więzieniu dwa lata za współżycie z osobą nieletnią.

Nietypowy wyrok wydał sąd w Rzymie w sprawie 35-letniego mężczyzny, który korzystał z usług nieletniej prostytutki. Oskarżyciel udowodnił mu, że w momencie współżycia z dziewczyną, miała ona zaledwie 15 lat. To kolejny już z rzędu wyrok w sprawie afery jaka wybuchła jakiś czas temu we Włoszech, gdzie w jednej z ekskluzywnych dzielnic (Parioli) wykorzystywano nieletnie dziewczynki w wieku do 15 lat.

Oprócz kary więzienia, skazany mężczyzna musi zakupić dziewczynie 30 książek edukacyjnych oraz przynajmniej dwa filmy poświęcone historii i feminizmowi. Wśród książek mają się ponadto znaleźć dzieła napisane przez kobiety oraz traktujące o ruchach kobiecych.

W tej samej sprawie skazano również matkę 15-latki, która organizowała cały proceder wykorzystywania swojej córki. Przed sądem staną jeszcze prawnicy i mąż znanej we Włoszech aktorki, którzy przyczynili się do wykorzystywania nieletnich dziewczynek w ekskluzywnej dzielnicy Parioli.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: corriere della serra / wprost

Zobacz również