Program Rodzina 500+ to flagowy projekt Prawa i Sprawiedliwości, którym partia przekonała do siebie miliony Polaków. Już wkrótce jego beneficjenci mogą się jednak bardzo rozczarować.

Jak się okazuje, w ciągu ostatnich trzech tygodni urzędnicy zdołali wydać decyzje jedynie do co dziesiątego wniosku o przyznanie prawa do korzystania z programu. Eksperci zwracają również uwagę na fakt, że sytuacja już wkrótce pogorszy się jeszcze bardziej.

Obecnie złożono jedynie milion wniosków o przyznanie pieniędzy z programu na kolejny rok. Do tej pory korzystało z niego aż 2,6 miliona rodzin.

Oznacza to, że najprawdopodobniej większość osób złoży wniosek w ostatniej chwili, czyli pod koniec sierpnia. Osoby, które się spóźnią, otrzymają pieniądze dopiero w listopadzie.

Wnioski o świadczenie wychowawcze na kolejny okres, który rozpocznie się 1 października 2017 r. można składać od 1 sierpnia 2017 r. Jeśli osoba złoży kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 31 sierpnia, przyznanie świadczenia wychowawczego oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc październik nastąpi do 31 października tego roku – mówi oficjalny komunikat ministerstwa.

Opóźnienia mogą odciąć beneficjentów programu od pieniędzy nawet na kilka miesięcy. Ministerstwo uspokaja jednak, że w przypadku braku wypłaty świadczenia w terminie zostanie ono wyrównane w kolejnych miesiącach. Może więc okazać się, że część rodzin otrzyma pieniądze dopiero na święta Bożego Narodzenia.

źródło: wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również