Podczas środowej debaty Parlamentu Europejskiego Janusz Korwin-Mikke znów zszokował unijnych polityków kontrowersyjną wypowiedzią. Tym razem postanowił uderzyć w kobiety i potwierdzić, że nie jest on zwolennikiem równouprawnienia. Mogą go za to jednak spotkać poważne konsekwencje. „Jednym zdaniem obraził 3,5 miliarda osób!” – oburzają się unijni politycy. 

– To oczywiste, że kobiety muszą zarabiać mniej niż mężczyźni, bo są słabsze, są mniejsze i mniej inteligentne, to wszystko – powiedział Korwin, czym wywołał burzę w Parlamencie. Na te słowa natychmiast odpowiedziała hiszpańska deputowana, Iratxe Garcia-Perez, która zaznaczyła, że jest członkiem zgromadzenia właśnie po to, by chronić europejskie kobiety przed takimi mężczyznami jak Korwin-Mikke.

– Wiem, że to boli i że to pana martwi, że dziś kobiety mają prawo zasiadać w tej izbie, żeby reprezentować obywateli na tych samych prawach, co pan – powiedziała Garcia-Perez uszczypliwie, jednocześnie zaznaczając głębokie zdziwienie i rozczarowanie postawą polskiego deputowanego. Nie była jednak jedyną osobą, która stanowczo zareagowała na słowa Korwina. Roberta Metsola z Malty napisała na Twitterze, że poglądy Polaka są niczym zdrada wartości całej Unii.

W związku ze słowami Korwin-Mikkego, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani wszczął śledztwo w sprawie kolejnych komentarzy deputowanego. Nie wpłynie to pewnie jednak na jego poglądy, ponieważ był już wielokrotnie karany za swoje wystąpienia.

...

Zobacz również