Podczas debaty na temat sytuacji w Polsce głos zabrał jeden z polskich europarlamentarzystów, Janusz Korwin-Mikke. Lider KORWiN-y przekonywał, że demokracja jest tyranią większości i dlatego Prawo i Sprawiedliwość będzie robiło co chce. 

– Ja nie jestem demokratą, demokracji nienawidzę, demokracją pogardzam. Ale wy jesteście demokratami! W takim razie przyjmijcie do wiadomości, że lud polski, legalnie i demokratycznie wybrał PiS. Chcieliście demokracji, to ją macie. Demokracja to tyrania większości więc PiS, mając poparcie większości, będzie robił to co chce – mówił Janusz Korwin-Mike w PE.

Lider KORWiN-y zgodził się z panującą wśród części europarlamentarzystów opinią, że PiS to bardzo zła partia jednak podkreślił, że wybór „złej partii” przez polskich wyborców to konsekwencja rządów poprzednich ekip.

Jeżeli uważacie państwo, że PiS to jest bardzo zła partia, to ja się z tym zgadzam. To pomyślcie jak złe musiały być poprzednie rządy, jaka ogromna korupcja, złodziejstwo, pogarda dla człowieka, tłumienie wolności słowa – czego osobiście doświadczam – że udręczony lud polski, wybrał PiS jako jedyną partię dającą nadzieję, że poprzednich władców uda się powsadzać do więzień – przekonywał dalej Korwin-Mikke.

Janusz Korwin-Mikke zakończył swoje przemówienie stwierdzeniem, że Unia Europejska powinna zostać zniszczona co wywołało salwę śmiechu na sali obrad europejskiego parlamentu.

https://www.youtube.com/watch?v=xfgLbJ6IaSg

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh

...

Zobacz również