Korwin-Mikke odpowiada na autobus Dudy. Będzie latał samolotem

Jak podaje "Rzeczpospolita", kandydat na prezydenta RP Janusz Korwin-Mikke zamierza ostro rozpocząć kampanię wyborczą. W odpowiedzi na kampanijny autobus Andrzeja Dudy, ruszy w Polskę samolotem "Air Korwin One". 

Póki co Korwin-Mikke spotyka się z wyborcami w rejonach Warszawy. W najbliższym czasie ma jednak odwiedzić dalsze rejony kraju. Ponoć grafik jest pełny, a spotkań ma być po kilka dziennie. Kandydat na prezydenta musi pogodzić kampanię z obowiązkami europosła, dlatego sztab wpadł na pomysł, by wynająć czteromiejscową awionetkę. Tą maszyną Korwin-Mikke będzie przemierzał Polskę.

- W kraju jest kilkadziesiąt lądowisk. To pozwoli nam sprawnie przemieszczać się między wieloma miejscami w ciągu jednego dnia - opowiada "Rzeczpospolitej" członek sztabu Korwin-Mikkego. Awionetka jest własnością jednego z wyborców polityka. Nazwa nawiązuje do samolotu, którym poruszał się Barack Obama: Air Force One. Być może to odpowiedź na oskarżenia o skopiowanie spotu prezydenta Stanów Zjednoczonych. Chodzi o fanowski film, który pokazano na konwencji Korwin-Mikkego. Wczoraj po raz pierwszy Andrzej Duda pojawił się w swoim Dudabusie, który, co podkreśla kandydat, został wyprodukowany w Polsce. dudabus

źródło: rp.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News