Janusz Korwin Mikke znany jest w całej Europie z bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi, które często oburzają ogromną część opinii publicznej. Postanowił on więc skomentować także sprawę gwałtu na młodej Polce, który miał miejsce w Rimini. Jak twierdzą internauci, żaden polityk nie zdecydował się zrobić tego w tak bezpośredni, ostry sposób.

W nocy z 25 na 26 sierpnia polskie małżeństwo przeżyło na plaży popularnego kurortu prawdziwy koszmar. Zostało ono napadnięte przez grupę mężczyzn, którzy zbiorowo zgwałcili kobietę, a jej partnera pobili do nieprzytomności.

Zarówno dla włoskiej, jak i polskiej opinii publicznej sprawa ta okazała się wstrząsająca. Bardzo szybko na jej skomentowanie zdecydował się więc także Janusz Korwin-Mikke.

– Łatwiej mi zrozumieć niejednego mordercę niż współsprawcę zbiorowego gwałtu. Morderca może być człowiekiem. A to są bydlęta. (…) Mordercę trzeba rozstrzelać. Podłego mordercę – powiesić. A za zbiorowy gwałt: efektywna kastracja i na ciężkie roboty! – napisał na Twitterze Korwin, czym wywołał ogromne kontrowersje. Jednocześnie sprowokował także dyskusję na temat napastników oraz swojego podejścia do ich tematu.

Fot. Twitter
Fot. Twitter

Przerażające gwałty, które wstrząsnęły światem

 

...

Zobacz również