Korwin-Mikke: Musimy wyjść z socjalizmu i wrócić do normalności!

Korwin-Mikke: Musimy wyjść z socjalizmu i wrócić do normalności!

Kto nie chce zarabiać więcej? Polacy. Nie chcą - i już. Skąd to wiemy? Nie jest to żadna tajemnica. Polacy domagają się wolnych sobót? Domagają. Zarobki pochodzą z pracy. Jak się nie pracuje - to się nie zarabia. Więc jeśli ktoś nie chce pracować w soboty - to znaczy, że chce mniej zarabiać. Koniec dyskusji.

Ćwierć wieku temu p. Lech Wałęsa, gdy ludzie domagali się wprowadzenia wolnych sobót, powiedział: "Jak się wprowadzi kapitalizm, to sami będziecie chcieli pracować w soboty, a nawet w niedziele...". Niestety: w Polsce nie wprowadzono kapitalizmu, tylko powiększono socjalizm. Każdemu wypłaca się jakieś zasiłki, "za darmo" zapewnia szkołę i lekarza... No to zarabiamy mało. I proszę nie narzekać!
Słyszę właśnie piosenkę o tym, jakim okropnym dniem jest poniedziałek - bo potem cały tydzień trzeba pracować. Natomiast wspaniałym dniem jest piątek - bo potem można nie pracować. Więc proszę mi nie mówić, że Polacy chcą pracy. Polacy - i w ogóle Europejczycy - pracować nie chcą. A dlaczego? Bo nie widzą efektów. W normalnych czasach, gdy w Polsce istniał kapitalizm - czyli w zaborze rosyjskim, gdzieś 1885-1911 - robotnikowi płacono dniówkę. Przychodził płatniczy, liczył, ile robotnik zrobił lub ile godzin pracował - i wypłacał. Jak nie pracował - to nic nie dostawał. Więc człowiek widział, że dochody pochodzą z pracy. Dziś człowiek pracuje - a zarobek dostaje za 30 dni. To nie widzi tego związku. I nie chce pracować! Jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach. Taki drobiazg - sposób wypłaty za pracę - a jak zmienia stosunek do pracy! Powtarzam to niezmordowanie: "rząd" nie ma żadnych własnych pieniędzy. "Rząd" ma tylko NASZE pieniądze. Więc może nam dać tylko NASZE pieniądze - minus koszt poboru podatku i koszt rozdawnictwa. Tymczasem kolejne "rządy" podatki podwyższają i właśnie dlatego 120 lat temu, przy raczkującej technice, robotnik mógł utrzymać na przyzwoitym poziomie niepracującą żonę i pięcioro dzieci. Bo był tylko jeden podatek: 7 proc. A dziś nie może... I dlatego musimy wyjść z socjalizmu. Wrócić do normalności! Janusz Korwin-Mikke
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News