Korwin-Mikke komentuje Dzień Kobiet. Posłanka opozycji nie wytrzymała

Korwin-Mikke komentuje Dzień Kobiet. Posłanka opozycji nie wytrzymała

Janusz Korwin-Mikke nie przestaje wywoływać kontrowersji wśród środowisk kobiecym swoimi komentarzami na temat płci żeńskiej. Dzisiaj tj. 8 marca również skomentował i tradycyjnie wywołał swoimi słowami burzę.

Kilka dni temu znowu zrobiło się głośno o Januszu Korwin-Mikke z uwagi na jego wypowiedź w europarlamencie na temat kobiet. Jak przekonywał lider partii Wolność, kobiety słusznie zarabiają i powinny zarabiać mniej, ponieważ w większości przypadków są słabsze i mniej inteligentne od mężczyzn. A pracę powinno oceniać się i wynagradzać po jej efektach.

Dzisiaj Korwin-Mikke skomentował z kolei Dzień Kobiet i jego słowa znowu wywołały falę komentarzy, w tym komentarz jednej z opozycyjnych posłanek.

 - Życzę kobietom bogatych mężów. A co do 8 marca, to nie świętuję tego dnia i nic nie dam dziś żonie. Jestem za równouprawnieniem. Obchodzę te święta, które zostały wymyślone, zanim się urodziłem, a urodziłem się bardzo dawno temu - powiedział w rozmowie z jednym z dzienników JKM.

Do słów lidera partii Wolność odniosła się posłanka Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska, która wyraziła współczucie dla jego żony.

 - Bardzo współczuję jego małżonce. Mężczyzna, który nie potrafi dawać kobiecie kwiatów, nie jest zdolny do żadnych uczuć - skomentowała emocjonalnie posłanka.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News