Największa mniejszość w Polsce, Ślązacy, chce utworzenia własnej partii. Jestem temu (i nie tylko temu!) przeciwny.

Tak: Ślązacy byli przez Lewicę – zarówno sanację, jak i PZPR traktowani okropnie. To się jednak skończyło – i to definitywnie – za śp. Edwarda Gierka. Nie w tym wszak rzecz.

Uważam, że partie polityczne powinny być polityczne. Czyli: socjalistyczna, komunistyczna, liberalna, konserwatywna itp. Natomiast Partia Kobiet, Śląska Partia Regionalna, PSL itp. idą w poprzek tego podziału. Start takich pseudo-partyj w wyborach powinien być zakazany, bo to nonsens: bycie Ślązakiem to nie postawa polityczna! W dodatku często uniemożliwia to powstanie rozsądnej większości parlamentarnej.

W tym celu tworzy się stowarzyszenie, które popiera jakieś partie. Najlepszy przykład to PSL – przecież to degrengolada – dlatego, ze nie ma celów politycznych, tylko załatwienie czegoś dla swojej grupy – czyli: bandytyzm. Taka „partia” może sprzymierzyć się z KAŻDYM, co zaburza logikę parlamentaryzmu i naprawdę często powoduje niemożność utworzenia rządu. Bo jeśli Pan ma spectrum od lewa do prawa, to stawia Pan gdzieś kreskę – i po lewej lub prawej stronie jest większość. W przypadku PSL to zawodzi.

Janusz Korwin-Mikke

Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

Ta polska wieś ZACHWYCA ludzi na całym świecie!

Zobacz również