Janusz Korwin-Mikke odniósł się do sprawy zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego. Polityk w ostrych słowach skrytykował rząd i zaapelował do polskiego wojska, by przejęło władzę w przypadku gdy rząd nie opublikuje ostatniego wyroku TK.

 – Trybunał odważył się i miał rację uznać tę ustawę za sprzeczną z konstytucją. Jeżeli teraz konsekwentnie zachowa się Sejm, Senat i rząd i uzna decyzję Trybunału za nieistotną, niebyłą, bo opartą o stare ustawy, a ich zdaniem obowiązuje nowa, no to mamy w kraju wojną domową – stwierdził lider KORWiN-y.

Jak podkreślił dalej polski europoseł, by ratować sytuację w kraju, muszą zostać podjęte wyjątkowe środki.

 – Na razie prawną, a musi się skończyć inaczej, w związku z tym mój apel do wojska,  gdyby rząd się tak zachowałżeby przejęło władzę, pozostaje w mocy. To jest obowiązek wojska, by ratować państwo, które się właśnie rozpada wskutek działalności tych ludzi – oświadczył Korwin-Mikke.

JKM skomentował również sprawę rzekomego konsultowania wyroku TK z politykami PO, którym miał być on znany na długo przed jego ogłoszeniem. O sprawie napisał prorządowy portal wpolityce.pl tuż przed ogłoszeniem wyroku.

 – Gdyby to była prawda, to jest rzeczywiście powód, by powiedzieć, że istnieje spisek przeciwko państwu, aresztować cały Trybunał in corpore i ścigać ich za przestępstwa przeciwko państwu. Chciałem jednak zauważyć, że jest całkiem możliwe, że ten projekt był już napisany dzisiaj – bo napisano o tym dopiero dzisiaj (chodzi o 9 marca) – dzisiaj, któryś z sędziów wyniósł ten projekt i dzisiaj to ogłoszono twierdząc, że mają to od kilku dni – powiedział Korwin-Mikke.

Lider KORWiN-y zaznaczył, że ta sprawa musi zostać bardzo dokładnie zbadana ponieważ – jak przekonuje Korwin-Mikke – mamy do czynienia albo ze „spiskiem przeciwko państwu” albo z „ohydną manipulacją” jakiej dopuściła się strona rządowa i prorządowe portale.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: partia korwin na yt 

Zobacz również