Janusz Korwin-Mikke swoim ostatnim wystąpieniem zszokował europosłów. Przewodniczący socjalistów w Parlamencie Europejskim Martin Schultz nazwał je „haniebnym”.

Korwin-Mikke jeszcze raz powiedział, że Polska jak i inne kraje Unii są okupowane przez Brukselę. To ona ma być winna zahamowaniu rozwoju gospodarczego Europy.

Jednakże, europosłów najbardziej wzburzyła wypowiedź na temat islamu. Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że „nasi wrogowie nie są w Moskwie, tylko w meczetach”. W emocjonalnym wystąpieniu podkreślił, że „należy odrzucić podatki rujnujące przemysł oraz demoralizujące społeczeństwo zasiłki”. Dodał również, że należy przywrócić karę śmierci i zniszczyć Unię Europejską.

Przemówienie nerwowo obserwował Donald Tusk. Janusz Korwin-Mikke napisał na swoim profilu, że Martin Schultz nazwał wystąpienie „haniebnym” i zamierza mu się przyjrzeć.

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.