Korwin-Mikke: Emeryci coraz bardziej zadłużeni

Korwin-Mikke: Emeryci coraz bardziej zadłużeni

Emeryci zaczęli się zadłużać dwa razy szybciej niż rok temu. Po prostu: zanim gruby schudnie - biedny głodem przymiera. Ten biedny emeryt zauważył, że wprawdzie emerytura mu nawet i wzrosła - ale wskutek rozmaitych podwyżek z powodu nowych podatków pieniędzy ma znacznie mniej. Cóż, dokładają do 500+...

A najciekawsze, że jestem jedynym politykiem, który od 25 lat konsekwentnie walczy o prawa emerytów. Od początku domagałem się, by odpowiednia część pieniędzy z prywatyzacji szła na Fundusz Emerytalny. I jaki skutek? W wyborach we wszystkich grupach zawodowych mieliśmy niemal równo 4,5-5,5%. Wyjątkiem byli... emeryci! 0,6% No, to teraz mają za swoje.

Natomiast inaczej z młodzieżą. W wieku 18-25 lat na pierwszym miejscu było PiS (24%), potem KORWiN (21%) i KUKIZ'15 (20%). Czyli gdyby decydowała młodzież, blok KORWiN-KUKIZ miałby w Sejmie większość absolutną - i tych złodziei emerytur powsadzalibyśmy zaraz za kratki! Polscy emeryci są coraz bardziej zadłużeni. Seniorzy mają do oddania już 2,87 mld złotych - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Średni dług osoby starszej to 12,3 tys. złotych. Aby spłacić te zobowiązania, senior musiałby w całości oddać aż siedem przeciętnych emerytur. Zadłużenie w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosło o 40%.

Janusz Korwin-Mikke

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News