Korwin-Mikke dla Sputnika: To nie Rosja otruła Skripala

Korwin-Mikke dla Sputnika: To nie Rosja otruła Skripala

Sprawa otrucia podwójnego agenta ostatnio wzbudziła ogromne kontrowersje. Siergiej Skripal, który został otruty na początku marca razem ze swoją córką, wywołał ogromne kontrowersje na całym świecie. Kolejne państwa odwracają się od Rosji, która oskarżana jest o atak na Skripala. 

Wydawałoby się, że w sprawie Siergieja Skripala wszystko jest jasne. Podwójny agent, który miał szpiegować w Wielkiej Brytanii na rzecz Rosji, a pomagał Brytyjczykom, znalazł się na celowniku Kremla. Bronią biologiczną próbowano odebrać życie jemu i jego córce. Oboje ten atak przeżyli. Obecnie stosunki wielu państw Unii Europejskiej i Rosji są zamrożone. Kolejne kraje członkowskie wspólnoty wydalają dyplomatów rosyjskich. Kreml nie pozostaje jednak dłużny. Wszyscy wydają się przekonani, że to Rosja ma krew na rękach. Jednakże, zdaniem Janusza Korwina-Mikkego to wcale nie wschodnie mocarstwo zaatakowało Skripala.

Skripal wcale nie otruty przez Rosjan?

Zdaniem Korwina, który udzielił wywiadu dla "Sputnika", to CIA jest winne otruciu podwójnego agenta. Jak twierdzi, Skripal miał być ofiarą Amerykanów, którzy dążą do wojny z Rosją i Chinami. Jego zdaniem powinno się wziąć pod uwagę tę ewentualność zamiast ślepego oskarżania Kremla. - Kolejne państwa odwracają się od Rosji, która oskarżana jest o atak na Skripala. Według najnowszych doniesień to wcale nie Kreml ma mieć krew na rękachPostawiłbym jeden do pięciu, że Rosja nie ma w tym żadnego interesu. Nie wierzę, że jest odpowiedzialna za otrucie Skripala. W trakcie prowadzenia śledztwa istnieje zasada "is fecit, cui prodest" [ten uczynił, czyja korzyść - red.] - podkreślił lider partii Wolność.

ZOBACZ TAKŻE: 1. Polscy ambasadorzy wyrzuceni z hukiem! Muszą UCIEKAĆ do kraju 2. Tego wszyscy się bali. NATO właśnie uderzyło w Rosję

źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News